Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що командування ЗСУ ухвалює правильні оперативні рішення і українська армія просувається попри опір загарбників.
Про це він сказав під час відвідання разом із міністром оборони ФРН Борисом Пісторіусом німецької авіабази “Ягель”.
Читайте також: Німеччина заявила про “негайну” передачу Україні додаткових ракет для Patriot: коли це буде
“Ми бачимо, що Україна просувається, але бої точаться дуже важкі при запеклому опорі росіян, які налагодили добру оборону. Але я впевнений, що українське командування приймає правильні оперативні рішення”, – сказав Столтенберг.
Він наголосив, що Україна потребує постійної підтримки, аби визволити свою територію і мати надалі кращі переговорні позиції. Однак “НАТО не є і не буде стороною конфлікту”.
Навчання українських пілотів
Столтенберг підтвердив початок навчання українських пілотів управлінню винищувачами 5-го покоління і подякував країнам, які долучилися до цього.
“Це є свідченням готовності НАТО підтримувати Україну в довготривалій перспективі. Щодо термінів передачі літаків рішення ще остаточно не ухвалене”, – додав він.
Навчання, як тактика стримування
За словами генсека, Air Defender 2023, як і кожні навчання, є чітким сигналом рішучості та єдності НАТО, готовності захищати кожного члена Альянсу.
“Ми не хочемо провокувати конфлікти, ми хочемо їм запобігати і робимо це через стримування, зокрема, за допомогою таких навчань”, – заявив Столтенберг.
За його словами, війна Росії проти України засвідчила важливу роль ВПС і захисту повітряного простору задля оборони.
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус зазначив, що “з огляду на нинішні безпекові виклики” навчання проводитимуться частіше, ніж це було досі.
Україні в НАТО
Раніше повідомлялося, що у НАТО переконані, що Україна має приєднатися до Альянсу, але запрошення до членства не буде обговорюватися під час липневого саміту у Вільнюсі.
Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Україна бореться в інтересах НАТО, тому заслуговує на якнайшвидший вступ до Альянсу.
Прем’єр-міністр Латвії Кріш’яніс Каріньш зазначив, що на саміті НАТО у Вільнюсі цього літа обговорять можливість членства України в Альянсі після того, як закінчиться війна.
Разом із тим міністр закордонних справ Норвегії Аннікен Хейтфельдт запевнила, що країни-члени НАТО не дозволять Росії вирішувати, коли Україна зможе приєднатися до Альянсу.
Днями Європейський парламент закликав союзників по НАТО запросити Україну до членства в Альянсі, щоб “процес приєднання розпочався після закінчення війни і завершився якнайшвидше”.