У болгарському місті Костенець після 35 років простою роботу відновив завод із виробництва боєприпасів. Там виготовлятимуть снаряди калібру 122 мм виготовлятимуть для ЗСУ.
Про це повідомляє The New York Times.
Повідомляється, що зазначене підприємство входить до державного холдингу Терем. Завод припинив виробництво в 1988 році, коли завершувалася холодна війна. Однак у січні 2023-го він відновив роботу.
Політарена в Telegram: оперативні новини в зручному форматі
Також повідомляється, що останнім часом значно збільшив інтенсивність виробництва державний снарядний завод ВМЗ, що у містечку Сопот.
Наразі у матеріалі не повідомляють, чиїм коштом запустили додаткові потужності цих виробництв.
“Вторгнення Росії в Україну перетворило зброю та боєприпаси радянських часів на критично важливий матеріал, оскільки західні країни прагнуть надати Україні необхідні для відбиття атаки Москви боєприпаси”, — зазначають у матеріалі.
За даними NYT, протягом останніх місяців Україна витрачає від 2 до 4 тис. артилерійських снарядів щодня, але для звільнення окупованих Росією територій потрібно більше.
“Країни НАТО вже домовилися збільшити виробництво боєприпасів, а ЄС закликав їх поставити Україні “в терміновому порядку”, – зазначають у матеріалі.
Крім того, з посиланням на власні джерела, видання повідомляє, що “Болгарія не єдина країна, яка робить “тихий внесок” у військову допомогу для Києва”.
“Люксембург постачає Україні зброю, яку виготовляють у Чехії. Брокери з готівкою зі США прочісують заводи в Боснії і Герцеговині, Сербії та Румунії в пошуках снарядів. А Британія сформувала секретну оперативну групу для озброєння України”, — пише NYT.
Раніше повідомлялося, що у США запустили програму із вилучення боєприпасів часів холодної війни з бункерів і планують їх модернізувати, щоб передати Україні