у березні Україна отримає перший газ з США
Фото: depositphotos.com

Україна спрямує майже 939 мільйони гривень на розвиток розподіленої газової генерації в Україні.

Про це повідомив міністр енергетики України Денис Шмигаль.

“Відповідне рішення уряд ухвалив за поданням Міністерства енергетики у межах співпраці з Фінляндією. Гроші спрямують з Фінсько-українського інвестиційного фонду відповідно до рамкової угоди між нашими державами”, – зазначив він.

Завдяки цьому фінансуванню підтримуватимуться проєкти “Укрнафти”, яка нині активно розвиває напрям генерації. Йдеться, насамперед, про власний видобуток газу. Зокрема, встановлення газопоршневої електрогенерації у двох областях – до 40 МВт на Івано-Франківщині й до 20 МВт на Львівщині. 

“Вдячний партнерам за довіру та підтримку. Це дозволяє швидко вводити нові потужності, зміцнювати енергетичну безпеку регіонів і забезпечувати надійне електропостачання для людей та бізнесу”, – наголосив Шмигаль.

Нагадаємо, в Україні запускають конкурс на будівництво понад 1,3 ГВт нової генерації. Воно має розпочатися вже наприкінці листопада.

Водночас Шмигаль вже повідомляв, що цьогоріч Україна планує ввести в роботу 1,5 ГВт нової розподіленої газової генерації. За його словами, уряд вже передбачив кошти з резервного фонду.

Читайте також: Україна і Фінляндія підписали угоду про зміцнення розподіленої генерації

Подібні

Дрони СБС знищили пункт дислокації російських штурмовиків під Луганськом, – “Мадяр”

Об’єкт знаходився за 100 км від лінії боєзіткнення

Єврокомісарка Кос назвала дату офіційного початку переговорів про вступ України до ЄС

Тоді сторони відкриють перший кластер законодавства ЄС під назвою “Основи”

Росія модернізувала ракети “Калібр”: Міноборони України детально дослідило, що змінилося 

Так, за час повномасштабного вторгнення РФ ця ракета зазнала двох значних змін

У Молдові впав і вибухнув БпЛА після нічної атаки РФ на Україну

Проте молдовське Міноборони не вказує, чий це був безпілотник