У січні «Полтаватеплоенерго» запустила у роботу першу установку потужністю 1 МВт. Фото: Полтавська ОВА

Уряд направить ще 3 мільярди гривень із резервного фонду держбюджету на авансування нових 247 блочно-модульних котелень потужністю в 1,3 ГВт.

Про це повідомила прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко.

“Посилюємо резервне теплопостачання у межах підготовки до зими. Узгодили кроки для пришвидшення підключення вже наявного обладнання. Попередньо уряд виділив 424,8 мільйонів гривень на підключення вже наявних БМК і роботи вже розпочато. Окремо зосередилися й на розрахунках місцевих підприємств теплокомуненерго за спожитий газ”, – зазначила вона.

Також уряд спільно з місцевою владою і “Нафтогазом” працює над комплексним рішенням, яке має врегулювати наявні борги та не допустити їх накопичення. А Мінрозвитку і Міненерго мають внести узгоджені пропозиції на розгляд вже найближчим часом. 

“Готуємося до наступної зими вумежах Планів стійкості регіонів системно, щоб забезпечити стабільну роботу критичної інфраструктури і базових послуг для людей. Пріоритети незмінні: захист критичної інфраструктури, розвиток розподіленої генерації, резервне теплопостачання, стабільне водопостачання та водовідведення”, – наголосила Свириденко.

Нагадаємо, з початку 2026 року до України надійшло 2095 одиниць енергетичного обладнання. Це генератори, трансформатори, блочно-модульні котельні, когенераційні установки, котли тощо.

Читайте також: Міст Патона і теплотраси ТЕЦ-5: справа не тільки в грошах. Як підготовка до ремонту застрягла на етапі бюрократії

Подібні

Москва і область знову під атакою безпілотників, НПЗ у Капотні палає другий день: що відомо

Чотири столичні і п’ять аеропортів інших регіонів РФ з ночі в режими “ковьор”

Туск вважає, що конфлікт Польщі і України – стратегічна помилка, яка зашкодить обом сторонам

“У політиці помилка гірша за злочин”

Київ виділив 483 млн грн на мобільні укриття, але так і не купив жодного, – розслідування BIHUS

У Києві працюють лише поодинокі мобільні укриття, встановлені за кошти бізнесу

У Генштабі ЗСУ підтвердили повторну атаку на Московський НПЗ: зафіксовано п’ять точок горіння

Крім того, під атакою українських дронів була нафтоабаза у Ростовській області і об’єкти у ТОТ