Відтепер отримати громадянство в Німеччині можна лише через п’ять років проживання, а не три, як було раніше.
Про це пише агенція Reuters.
Майбутній канцлер Німеччини Фрідріх Мерц на пресконференції пояснив, що в країні планують змінити закон про громадянство, щоб збільшити термін проживання в країні для його отримання. Багато українських біженців проживають в Німеччині вже понад три роки з початку війни, але за новими правилами громадянство даватимуть лише після п’яти років проживання.
Тож тепер для отримання німецького паспорта необхідно п’ять років прожити у країні за нормальної натуралізації. Термін три роки встановлюється для подружжя німців (шлюб має бути укладений мінімум за два роки до подання заяви) та за наявності особливих досягнень у питанні інтеграції (наприклад, успіхи в кар’єрі чи навчанні).
Також варто зазначити, що багато українських біженців перебувають у Німеччині саме три роки – з початку збройного вторгнення РФ. Водночас Берлін тимчасово припинив добровільний прийом біженців.
Раніше Мерц неодноразово говорив про намір значно посилити міграційну політику у разі приходу до влади. Понад 10 років Німеччина незмінно посідала перше місце у рейтингу країн ЄС за кількістю заявок на надання притулку. Пік припав на 2016 та 2023 роки, коли країна прийняла понад мільйон біженців спочатку з Сирії, а потім стільки ж з України.
Нагадаємо, кількість українських біженців, які виїхали з країни на початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, і які планують залишитися в Європі назавжди, суттєво зросла. Однією з головних причин називають “побоювання українців щодо повторного нападу Росії” на тлі переговорів про припинення вогню без вступу України до НАТО та ЄС.