Свириденко про угоду з Естонією
Фото: Юлія Свириденко/Facebook

Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко провела зустрічі у Таллінні з керівництвом Естонії, під час якої сторони домовилися посилити оборонну співпрацю, зокрема в сфері безпілотних систем, та про постійний обмін досвідом із реагування на безпекові виклики.

Про це Свириденко повідомила на свой офіційній сторінці.

“Естонія продовжує підтримувати нашу енергетику — її внесок до Фонду енергетичної підтримки України вже перевищив 2,6 млн євро. Водночас Україна готова ділитися власним досвідом децентралізації енергетики та управління системою в складних умовах”, – зазначила прем’єрка.

Вона також додала, що Естонія – надійний союзник на шляху України до членства в ЄС.

“Подякувала за підтримку надання Україні позики ЄС. Також обговорили подальше посилення санкційного тиску на Росію, зокрема роботу над 21-м пакетом санкцій і протидію тіньовому флоту”, – повідомила Свириденко.

Також, за її словами, окрему увагу приділили роботі ініціативи Bring Kids Back UA для повернення незаконно вивезених в Росію українських дітей.

“Вдячна Естонії за підтримку цих зусиль. Естонія стала першою країною, парламент якої ратифікував угоду про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України. Паралельно працюємо над створенням компенсаційного механізму. Дякую за участь у відбудові України і вже активні проєкти на Житомирщині”, – наголосила Свириденко.

Коментар естонської сторони

Прем’єр-міністр Естонії Крістен Міхал за підсумками зустрічі з прем’єркою Свириденко підтвердив, що Естонія продовжить роботу над підтримкою вступу України до ЄС і НАТО та поглибленням двосторонніх відносин.

“Україна є частиною європейської родини, а підтримка країни триватиме до досягнення справедливого та довготривалого миру. Сторони під час зустрічі окремо обговорили питання подальшої співпраці у напрямках євроінтеграції та безпекової політики”, – зазначив політик.

Він зазначив, що окрему увагу під час переговорів приділили “обороні, енергетиці, відбудові та інноваціям”.

Крім того, естонська сторона засудила російські удари по українських містах.

“Росія продовжує свій терор. Наші думки з жертвами руйнівних атак минулої ночі на українські міста. Росія в розпачі. Україна – стійка. І наш тиск на агресора триватиме”, – заявив Міхал. 

Читайте також: Україна отримає обладнання для відновлення ТЕЦ від Латвії

Подібні

Європа дає все більше грошей на оборону України, — інститут світової економіки

Водночас обсяги фінансової та гуманітарної допомоги помітно скоротилися

“Санкції” в дії: Зеленський підтвердив ураження російських арсеналів ВМФ та бази в Кронштадті

Це результати спільної роботи воїнів ЗСУ, СБУ та ГУР

Україна отримала сьомий транш від ЄС в межах Ukraine Facility на 2,8 млрд євро

Кошти спрямують на фінансування пріоритетних видатків держбюджету

Росія вбила 16 людей у Дніпрі, ще 42 — поранені: пошукова операція у житловому кварталі завершена

Усім постраждалим людям надають допомогу медики