Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен
Фото: president.gov.ua

Сьогодні, 23 лютого, у Львові президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен підписали Угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокової підтримки. Відтак, Копенгаген надаватиме підтримку Києву протягом десяти років дії цього документу.

Про це йдеться на офіційному сайті глави української держави.

Документ входить до розвитку положень Спільної декларації, ухваленої Україною та членами “Групи семи” у Вільнюсі 12 липня 2023 року, до якої відразу ж приєдналися всі країни Північної Європи. Згідно з цим, Данія підтверджує свою непохитну підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів 1991 року.

Угода закріплює основні компоненти безпекових зобов’язань, наданих Данією, зокрема стосовно довгострокової військової та фінансової допомоги. А також документ визначає пріоритетні сфери двосторонньої безпекової співпраці у військовій і невійськовій сферах, зокрема в політичній, фінансовій, гуманітарній та в галузі реформ.

“Відповідно до угоди, у 2024 році надана Данією військова підтримка становитиме щонайменше 1,8 мільярда євро. Також данський Фонд на суму 8,5 мільярда євро покриває підтримку України протягом 2023-2028 років та слугує комплексною основою для довгострокової військової допомоги у цивільній сфері. Документ передбачає постійну допомогу у різних сферах, зосереджуючись на військово-повітряних силах і протиповітряній обороні, морській безпеці, розмінуванні, технологіях, безпілотниках й інших ключових спроможностях та нагальних потребах Києва”, – йдеться у повідомленні.

Зокрема, Данія підтримуватиме зусилля із забезпечення цілісного потенціалу F-16 через авіаційну коаліцію. Партнери співпрацюватимуть, щоб Україна могла протидіяти російській кіберагресії, кібершпигунству та гібридній війні. Також Данія продовжить взаємодіяти з Миколаївщиною.

“Угода підтверджує й підтримку з майбутнього членства України в ЄС та НАТО. Київ зі свого боку зобов’язується імплементувати реформи, визначені ЄС, МВФ і НАТО. У разі майбутнього збройного нападу Росії на Україну угода передбачає проведення консультацій протягом 24 годин з метою визначення відповідних подальших кроків. Документ чинний протягом десяти років з дати підписання та передбачає можливість продовження строку дії за спільним рішенням сторін”, – додали у повідомленні.

Нагадаємо, сьогодні, 23 лютого, в Україну приїхали прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен та лідер більшості у Сенаті США Чак Шумер. Усі вони планують зустрітися з президентом Володимиром Зеленським у Львові.

Подібні

ВАКС залишив під вартою керівницю Хмельницької обласної МСЕК Крупу

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою очільницю Хмельницької обласної медико-санітарної…

Понад 70% українців хотіли б вступу України до НАТО за прикладом Західної Німеччини, – опитування

Такі результати показало опитування українців у листопаді

У Міноборони заявили про намір звільнити начальника академії імені Сагайдачного

Причиною стали скарги курсантів на побиття

В ГУР розповіли, як військо РФ тікає з Сирії літаками та кораблями: як вивід контингенту позначиться на війні в Україні

Станом на літо 2024 року у Сирії перебувало близько 6000–7500 російських військових