Україна 23 липня провела 9-й етап обміну полоненими. Таким чином додому вже повернулись понад 1000 бійців, серед них є важкохворі й тяжкопоранені.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
“Сьогодні відбувся вже дев’ятий етап обміну, про який домовлено в Стамбулі. Додому повертаються важкохворі й тяжкопоранені захисники. Можемо вже говорити про деталі – за всі етапи останніх стамбульських домовленостей вдалося повернути понад 1000 наших людей. Для тисячі родин це радість знову обійняти своїх близьких. Дякую всім, хто над цим працював”, – прокоментував президент.

Він додав, що воїни, які повертаються, захищали Україну на різних напрямках фронту. Значна кількість пробули в полоні понад три роки. Наразі всі вони отримають необхідну підтримку та медичну допомогу.
Як повідомили у Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими, серед звільнених з полону: військовослужбовці ЗСУ, зокрема із підрозділів ДШВ, ВМС, Сил ТрО; бійці Держприкордонслужби, Нацгвардії та Нацполіції України.

“Вони воювали на Донецькому, Запорізькому, Луганському, Херсонському, Харківському, Сумському, Чернігівському напрямках. Крім представників солдатського та сержантського складу, вдалося звільнити і офіцерів. Частина звільнених сьогодні воїнів потрапили в полон під час оборони Маріуполя і провели у неволі понад 3 роки”, – йдеться у повідомленні.
Також повернувся з полону останній із захисників острова Зміїний — боєць Державної прикордонної служби України.
Зазначають, що наймолодшому звільненому виповнилося 27 років, найстаршому — 66.
Коментар Мединського
Як повідомляють російські ЗМІ, глава делегації від РФ Володимир Мединський, який вийшов до журналістів після закінчення переговорів у Стамбулі, оголосив, що “з кожної сторони обміняли приблизно 250 осіб” і це “остання партія в рамках досягнутих раніше домовленостей”.
Обмін полоненими: що передувало
Під час переговорів у Стамбулі 2 червня представники України та Росії домовились про обмін полоненими у форматі 1000 на 1000. Додатково Україна та РФ домовились обміняти ще 200 на 200 військовополонених. Це був би другий раз, коли Україна та РФ проводили обмін військовополонених у форматі 1000 на 1000. Також сторони домовились про репатріацію 6 000 тіл загиблих військових з кожної сторони.
9 червня відбувся перший етап цього обміну. Тоді додому повернули військових до 25 років. 10 червня сторони провели другий етап обміну, під час якого обмінялися тяжкопораненими і тяжкохворими військовополоненими. Потім був обмін 12 і 14 червня. Наступні відбулися 19 і 20 червня. Кількість повернутих з не озвучують з причин безпеки. Про це оголосять тоді, коли обміни закінчать.
Читайте також: “1200 на 1200”: Мединський анонсував найбільший обмін полоненими між Україною та РФ