про скасування позову до СОТ
Фото: pixabay

Україна подала вимоги про проведення консультацій зі Словаччиною, Польщею та Угорщиною, які заборонили імпорт української агропродукції, в рамках Світової організації торгівлі (СОТ).

Про це повідомила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

“Для нас принципово важливим є довести, що окремі держави-члени не можуть забороняти імпорт українських товарів. Тому ми подаємо проти них позови в СОТ. Водночас ми сподіваємося, що ці держави знімуть свої обмеження і нам не доведеться довго зʼясовувати відносини в судах”, – прокоментувала вона.

Свириденко наголосила, що Україні “потрібна солідарність з ними і захист інтересів фермерів”.

Читайте також: Конфлікт України та Польщі – з чого все почалося і яка причина

“Розпочаті нами кроки і тиск Єврокомісії та інших держав-членів допоможуть відновити нормальну торгівлю між Україною і сусідніми державами, а також показати солідарність між нами”, – сказала міністерка.

Вона зазначила, що в результаті односторонньої заборони на імпорт української агропродукції з боку зазначених країн, українські експортери вже зазнали та продовжують зазнавати значних збитків через простої, додаткові витрати та неможливість виконання зовнішньоекономічних угод.

“Україна вбачає в цьому порушення трьома країнами ЄС своїх міжнародних зобов’язань. Також українська сторона вважає, що односторонні дії країн-членів ЄС у сфері торгівлі неприйнятні й усі країни-члени блоку мають координувати та узгоджувати торговельну політику, оскільки вона належить до виняткової компетенції ЄС”, – заявила Свириденко.

Читайте також: Польща може заблокувати вступ України до ЄС: в чому причина

Заборона експорт української агропродукції: що відбувається

15 вересня 2023 року Єврокомісія повідомила, що завдяки роботі Координаційної платформи та тимчасовим заходам, викривлення ринку у п’яти державах-членах, які межують з Україною, було усунене.

У зв’язку з цим ЄК вирішила скасувати заборону на ввезення товарів з України. Разом з цим Єврокомісія зазначила, що “Україна має вжити заходів, щоб запобігти будь-яким викривленням ринку в сусідніх державах-членах”.

Однак того ж дня Словаччина, Польща та Угорщина в односторонньому порядку запровадили національну заборону на імпорт сільськогосподарських товарів з України.

Читайте також: Польща, Угорщина та Словаччина заборонили ввіз агропродукції з України: чим це загрожує

У понеділок 18 вересня п’ять країн Європейського Союзу відкинули підготовлений Україною план з обмеження експорту сільськогосподарської продукції.

Подібні

Один з найбільш масштабних ударів по енергетиці: Зеленський розповів про кількість ракет

Під час чергової ракетної атаки на Україну, РФ випустила 93 ракети. Українським…

В Україні пенсію через інвалідність отримують 42, 5 тис. посадовців державних органів, — Фріз

Народна депутатка Ірина Фріз заявила, що в Україні через інвалідність 42,5 тисяч…

США дає Україні кредит у $20 млрд по своєму зобовʼязанню у G7: Железняк пояснив, що це означає

Ці гроші “перекриватимуться” доходами від заморожених російських активів

“Потрібно наперед закуповувати все по 10 кг”, — експерт спрогнозував ріст цін на товари в Україні

У 2025 році Україні значно зростуть ціни на всі продукти. Причиною цього…