ДСНС і платне розмінування
Фото: Сергій Наєв

Міжнародні партнери виділили Україні на проєкти гуманітарного розмінування протягом 2022-2027 років понад 700 мільйонів доларів. Серед ключових донорів США, Швейцарія, Норвегія, Японія, Нідерланди, Німеччина та інші.

Про це повідомляють в Мінекономіки.

Партнери забезпечують не лише фінансову підтримку розмінування, а й сприяють залученню до України найкращих технологій, практик та фахівців у цій сфері. У Міністерстві додали, що Уряд посилюватиме координацію протимінної діяльності з міжнародною та фаховою спільнотою. Така координація здійснюватиметься як через започатковану торік Секторальну робочу групу, яка об’єднує усіх донорів України в цій сфері, так і через відновлений у березні 2024 року кластер з протимінної діяльності, який є платформою для програмної координації відповідних суб’єктів.

Також у відомстві нагадали, що з початку повномасштабного вторгнення РФ сталося 656 нещасних випадків, пов’язаних з мінами. Внаслідок підривів загинули 296 цивільних, а ще 665 отримали поранення.

Нагадаємо, Україна починає виробництво роботів для розмінування, евакуації та підвозу боєприпасів. Основна мета наземних роботів – мінімізувати участь людини на полі бою.

Подібні

Конгрес США запросив у розвідки аналіз ймовірних наслідків припинення допомоги Україні у війні з РФ

Також йдеться про оцінку ризиків у разі скасування дозволу на далекобійні удари по РФ американськими ракетами

Директор Нацмузею історії України не повернувся із закордонного відрядження, — нардепка Бобровська

Директор Національного музею історії України Федір Андрощук поїхав у закордонне відрядження і…

Cтало відомо, скільки українських АЕС значною мірою відновили виробництво електроенергії після обстрілів РФ

Хмельницька, Рівненська та Південноукраїнська атомні електростанції значною мірою відновили виробництво електроенергії. Йдеться…

Сметанін запевнив, що майже половину партії бракованих мін завод-виробник замінить власним коштом

Також відкрито два кримінальних провадження