У Верховній Раді України розробили законопроєкт про клуб білого бізнесу. Він торкнеться підприємців та податкового контролю.
Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
“Разом з колегами розробили законопроєкт про клуб білого бізнесу. Його суть полягає у тому, що якщо підприємець відповідає простим та прозорим критеріям щодо рівня сплати податків – вище середнього по галузі та вищий за середні по галузі рівень ЗП, то податковий контроль у вигляді перевірок за ним не здійснюватиметься. Це поза іншими перевагами”, – розповів він.
Однак цей перелік переглядатиметься щокварталу. На думку Гетманцева – “це як раз про новий суспільний договір держави і бізнесу”. Адже, за його словами, на цей законопроєкт вже давно чекає бізнес.
“Пропоную долучитися всім, хто не встиг до підписання. Картка документа:1490119”, – закликав він.
Проєктом закону пропонується:
- Розширення змісту поняття “податковий ризик” та запровадження терміна “комплаєнс (управління податковими ризиками)”;
- Запровадження Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства, які користуватимуться низкою переваг у податковому адмініструванні під час воєнного стану;
- До Переліку платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства (далі – Перелік) щоквартально включатимуться юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які відповідатимуть низці вимог та критеріїв (зокрема, вимоги до рівня сплати податків, вимоги до рівня нарахування заробітної плати тощо);
- Ведення Переліку забезпечуватиме Державна податкова служба України, а інформацію про включення платник отримуватиме через електронний кабінет;
- Платники податків, включені до Переліку, отримуватимуть такі переваги:
- мораторій на документальні перевірки;
- скорочення строків камеральної та документальної перевірок у цілях бюджетного відшкодування – п’яти календарних днів;
- індивідуальні податкові консультації протягом п’яти календарних днів;
- за платником податків закріплюється комплаєнс-менеджер, з яким платник зможе взаємодіяти зокрема із використанням засобів дистанційного зв’язку, у тому числі у режимі відеоконференції;
- платник податків на свій запит у п’ятиденний строк має право отримати відомості про наявну в органу контролю податкову інформацію, яка може свідчити про податкові ризики у діяльності платника податків, а також консультацію щодо усунення таких ризиків.
Нагадаємо, 23 лютого Верховна Рада України прийняла за основу та в цілому законопроєкт про демобілізацію строковиків. За таке рішення проголосували 317 нардепів.
Читайте також: Forbes назвав 10 найбільших платників податків в агропромисловому секторі України