Діденко про підготовку до виборів
Фото: Скриншот з відео

Для організації післявоєнних виборів в Україні знадобиться більше часу, ніж для проведення звичайних виборів. Крім того, до голосування необхідно вирішити низку питань щодо волевиявлення на певних територіях та за кордоном.

Про це голова Центральної виборчої комісії Олег Діденко розповів в інтерв’ю “УП”.

“Чинне законодавство передбачає алгоритми того, як мають відбуватися вибори після завершення воєнного стану. Але через вплив повномасштабної війни ми потребуємо коригування тих процедур. Зараз, здається, є такий консенсус у суспільстві й серед політиків, що для підготовки виборів після завершення воєнного стану треба більший період часу, ніж той, який визначено законодавством”, – розповів Діденко.

За його словами, для цього після закінчення дії або й під час воєнного стану доведеться змінювати виборчий закон.

Читайте також: Парламент з другої спроби проголосував за проведення виборів президента після закінчення війни: що відомо

“Якщо виходити з чинних норм, то протягом місяця після закінчення воєнного стану ЦВК повинна оголосити вибори. У випадку з парламентськими виборами виборчий процес має тривати 60 днів, якщо йдеться про вибори президента – то 90 днів. Чи достатньо цього місяця для підготовки виборів? Якщо ми говоримо про голосування, яке буде демократичним і відповідатиме стандартам, то, мабуть, що ні. Всі це розуміють”, – переконаний Діденко.

Крім того, згідно із чинним законодавством, спершу мають бути парламентські вибори, а потім президентські, хоча, за словами глави ЦВК, “можуть бути нюанси”.

Скільки часу потрібно

Діденко відмовився говорити навіть про приблизний час, який потрібен на підготовку до початку виборчої кампанії, вказавши, що “це питання провокує низку інших питань”.

Читайте також: Для підготовки повноцінних виборів треба хоча б 12 місяців, ми не готові абсолютно, – Айвазовська

“Зокрема, про які саме вибори йдеться (президентські, парламентські, місцеві, всі одразу), чи є фінансування підготовчих процедур, чи є деокуповані території і як на них проводяться вибори, яка ситуація з голосуванням за кордоном, яка загалом ситуація в Україні з безпекою і з виборчою інфраструктурою тощо. Я ніколи не називаю конкретну дату: чим більше часу буде, тим краще можна організувати виборчий процес, чим менше часу – тим, відповідно, гірше”, – прокоментував Діденко.

Нагадаємо, що за словами Діденка, електронне голосування на виборах в Україні можливе за двох умов: коли є достатній рівень розвитку технологій у країні, і коли є достатній рівень свідомості виборців й усіх учасників виборчих процесів. Однак наразі в Україні немає таких умов.

Читайте також: У ЦВК порахували вартість майбутніх виборів в Україні: лише президентські обійдуться у понад 6 млрд грн

Подібні

Країни ЄС виділять 44 млн євро на підтримку громадянського суспільства в Україні: про що йдеться

ЄС спільно з його державами-членами Швецією та Німеччиною виділять 44 млн євро…

Україна і США розпочали консультації щодо нової угоди про корисні копалини

Україна отримала від США новий текст угоди щодо корисних копалин та працює…

“Ми будемо намагатися досягти миру в Україні стільки, скільки буде потрібно”, — Рубіо

Державний секретар США Марко Рубіо заявив, що Вашингтон намагатиметься досягти миру в…

На Тернопільщині судитимуть командира, який нараховував підлеглому “бойові” за ремонт будинку доньки

Командира взводу на Тернопільщині судитимуть за перевищення службових повноважень. Про це повідомляють…