Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) наразі вивчає інформацію про компанії, що внесли заставу за віцепрем’єра Олексія Чернишова.
Про це у коментарі Цензор.НЕТ заявила прокурорка САП у кримінальному провадженні.
“Кримінально-процесуальний кодекс не передбачає повноважень якихось прокурора, детектива перевіряти законність походження коштів, внесених як застава. Але в кожному випадку отримання інформації від суду про внесення застави в значному розмірі, якщо вніс не підозрюваний, а інша особа, то ми вивчаємо особу заставодавця, зв’язки з підозрюваним і у разі наявності підстав, що це кошти здобуті злочинним шляхом, можемо розпочати кримінальне провадження за ст. 209 ККУ”, – пояснила прокурорка.
Вона також зазначила, що зі своєї практики “не може пригадати випадків, коли б таке відбувалося”. Наразі САП вивчає інформацію про заставодавців з відкритих джерел.
“Детективи не можуть розпочати перевіряти в провадженні якусь інформацію, поки вона в них офіційно не з’явилася. Поки що ми вивчаємо це питання до отримання інформації з ВАКС. Коли отримаємо, зможемо допитати таких людей, зібрати інформацію про отримані заставодавцями доходи. Інформацію, викладену в публікаціях медіа ми врахували і з відкритих джерел перевіряємо”, – підсумували у САП.
Читайте також: Співробітницю DIM, яка внесла частину застави за Чернишова, звільнять: заява компанії
Застава за Чернишова: що відомо
Раніше повідомлялося, що заставу у понад 120 млн грн за віцепрем’єра-міністра національної єдності Олексія Чернишова, якого підозрюють у зловживанні службовим становищем та одержанні хабаря, внесла його дружина і ще два суб’єкти.
І, якщо дружина, згідно з декларацією про доходи, мала можливість внести заявлену суму, то у випадку з двома другими заставодавцями є сумніви.
“Бедя Дарія та ТОВ “Форавто тор” мають ознаки підставних. Зʼясовуємо. Звернулись до пана Чернишова за поясненнями звʼязків”, – прокоментував ситуацію журналіст-розслідувач Михайло Ткач.
Читайте також: Чернишов залишився на посадах міністра і віцепрем’єра: так вирішили у ВАКС