У Головному управлінні розвідки розповіли деталі обміну полоненими із Росією, який був запланований на 24 січня, але не відбувся після падіння літака Іл-76 в Бєлгородській області РФ.
Про це представник Головного управління розвідки МОУ та Координаціного штабу Андрій Юсов в ефірі національного телемарафону.
Він наголосив, що питання доставки полонених на обмін – відповідальність країни, яка їх утримує. Україна зі свого боку вжила всіх заходів для того, щоб вчорашній обмін відбувся.
“Цивільний транспорт з російськими полоненими знаходився на місці, це Сумський напрямок. Все було готове для обміну. Відповідні служби попереджені, забезпечений режим тиші на напрямку. Прикордонники, Сили безпеки і оборони – всі відпрацювали належним чином”, – повідомив Юсов.
Він зазначив, що минулого разу – 3 січня, коли Україна повернула 230 своїх захисників, Росія використовувала авіасполучення для переміщення наших полонених.
Читайте також: В ГУР не підтвердили присутність українських полонених у збитому літаку Іл-76: РФ не надавала інформації про маршрут і тип перевезення
“Але тоді було заздалегідь попереджено Україну і було прохання забезпечити режим тиші, тому що сідає борт з військовополоненими українцями. Звичайно, Україна дотрималась цього, і обмін був успішно реалізований. Стосовно вчорашніх заходів… Такої інформації від агресора ні в усному, ні в письмовому вигляді не надходило”, – прокоментував Юсов.
Він розповів також, що за словами самих росіян, вони використовують для транспортування українських полонених військову авіацію. Іл-76М – військовий літак, зі спареною зенітною гарматою на хвостовій частині.
“Конкретно цей борт був помічений на аеродромі “Енгельс-2″ в Саратівській області РФ, де він забезпечував боєкомплектом стратегічну авіацію противника. Крім того, за його словами, це той самий літак, який постачав ракети для ударів по Харкову”, – прокоментував Юсов.
Раніше в ГУР повідомили, що на борту літака Іл-76, який напередодні впав у Бєлгородській області РФ, мали перебувати російські високопосадовці. Їхні прізвища оприлюднять згодом.
Читайте також: Авіатроща літака Іл-76 у Бєлгороді: що відомо