Російські окупанти
Фото: ГУР МОУ

У Росії через потік поранених із фронту цивільні лікарні та пологові будинки дедалі частіше перепрофільовують під військових.

Про це повідомляє російське незалежне медіа “Новая газета Европа”.

У приклад журналісти навели ситуацію в Омську, де наприкінці минулого року місцева влада закрила жіночу консультацію, щоб передати приміщення Міністерству оборони РФ задля створення поліклініки для ветеранів. Раніше схожа ситуація сталася і в пологовому будинку №5.

На реконструкцію та оснащення колишнього пологового, за даними видання, витратили сотні мільйонів рублів із федерального та регіонального бюджетів. А після ремонту фасад будівлі навіть пофарбували у російський триколор.

За словами засновника “Омського громадянського об’єднання” Данила Чебикіна, Омськ фактично намагаються перетворити на “столицю військової медицини”. Оскільки місто розташоване далеко від кордонів і не зазнає ударів дронів чи ракет. Він припустив, що омські чиновники раді цьому і всіляко сприяють появі нових подібних проєктів.

Подібні випадки, за даними росЗМІ, фіксують і в інших російських містах. Водночас у Москві лікарню для пацієнтів із муковісцидозом перепрофілювали під госпіталь для учасників війни. А в Ростові-на-Дону аналогічна ситуація сталася і з одним із пологових будинків.

Також через нестачу місць у військових госпіталях поранених окупантів дедалі частіше розміщують у звичайних цивільних лікарнях. Зокрема, у Санкт-Петербурзі, за словами співробітників медзакладів, відділення для військових відкрили в багатьох великих лікарнях міста.

“Про військовослужбовців “СВО” особливо не розповідають. Тому що їх дуже багато, і ніхто не хоче оголошувати, що їх настільки багато, що військові госпіталі вже їх не вміщують”, – розповіла колишня медсестра одного із медзакладів.

На фоні кадрової кризи в російській медицині ситуація лише погіршується. За даними МОЗ РФ, у країні бракує понад 23 тисяч лікарів і більше 63 тисяч працівників середнього медперсоналу. Утім, учасників війни з 2023 року обслуговують поза чергою.

Жителі російських регіонів дедалі частіше скаржаться на проблеми з доступом до медичної допомоги. А в соцмережах люди пишуть про нестачу місць у стаціонарах та пояснення лікарів, що пріоритет надають учасникам війни проти України.

Нагадаємо, у Росії дедалі менше варіантів у війні з Україною. Адже “РФ втрачає більше людей, ніж набирає на п’ятому році своєї повномасштабної війни.

Відомо, що у травні РФ втратила понад 35 тисяч солдатів, а ЗСУ збільшили мідлстрайки на понад 20 кілометрів. Утім, травень має дати ще кращі показники.

Читайте також: РФ змінює тактику наступу через колосальні втрати, — The Telegraph

Подібні

Україна та МВФ готують дорожню карту поступового підвищення комунальних тарифів для населення

Для стабілізації енергосистеми побутові тарифи змінюватимуть поетапно

Для військових потрібен окремий закон про підвищення грошового забезпечення, — нардепка Яцик

Вона наголосила, що одноразові зміни до бюджету – це не вихід

Відтепер Київ може активувати екстрену кіберпідтримку ЄС: Єврорада включила Україну до Резерву кібербезпеки

В такий спосіб ЄС зміцнює свою колективну оборону та підтверджує принцип солідарності

Зеленський зустрівся з Макроном і Трампом на саміті G7: що відомо

Це перша особиста зустріч Зеленського з Трампом за кілька місяців