адміністрація Трампа гальмує розшук українських дітей
Фото: pexels/juanpphotoand

Скорочення іноземної допомоги з боку США та санкції адміністрації президента Дональда Трампа проти Міжнародного кримінального суду (МКС) заважають відстежувати українських дітей, викрадених російськими військами під час війни з Україною.

Про це в інтерв’ю Politico розповіла ісландська політикиня Тордіс Колбрун Рейкфьорд Гюльфадоттір, яка є посланцем Ради Європи, що здійснює нагляд за її зусиллями із забезпечення повернення викрадених українських дітей.

Вона зокрема заявила, що припинення фінансової підтримки програм з відстеження дітей з боку США ускладнює забезпечення їхнього звільнення: перебої з фінансуванням додають невизначеності в роботі.

Читайте також: У Конгресі США представили резолюцію щодо викрадених Росією українських дітей: деталі документа

“Деяким групам вдалося продовжити відстежувати ситуацію. Лабораторія гуманітарних досліджень при Єльській школі громадського здоров’я готувалася звільнити своїх українських співробітників 1 липня, але приватні пожертви, зроблені в останню хвилину, дозволили організації протриматися до жовтня. Невідомо, чи будуть приватні пожертви продовжувати надходити і надалі”, – зазначила посадовиця.

Європейське фінансування

Рейкфьорд Гілфадоттір сказав, що зараз Європа “повинна знайти способи компенсувати втрачене фінансування”, оскільки розуміння того, куди відправили дітей, буде мати вирішальне значення для їх репатріації після завершення конфлікту.

“Європейські країни повинні будуть фінансувати це”, – сказала вона.

При цьому вона не уточнила, чи планують європейці оплачувати рахунки за ці програми в найближчому майбутньому, але сказала, що працює над тим, щоб знайти спосіб мобілізувати фінансування для підтримки цих ініціатив.

“Вони становлять значну вартість для союзників України”, – констатувала посадовиця.

Вона наголосила, що звільнення дітей є важливою частиною процесу, спрямованого на забезпечення тривалого припинення війни в Україні.

“Це не підлягає обговоренню, фундаментальна частина справедливого миру – повернути цих дітей”, – сказала Рейкфьорд Гюльфадоттір.

Скорочення фінансування

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році, окупанти примусово вивезли близько 20 000 українських дітей на територію РФ. Правозахисники стверджують, що дії Росії є воєнним злочином і що Москва прагне індоктринувати та “промивати мізки” дітей. Росія виправдовує це переміщення як “гуманітарну евакуацію”.

З приходом на посаду президента Дональда Трампа, США скоротили велику кількість програм, які стосувалися й України. Зокрема було офіційно оголошено, що Євроюст вийшов із міжнародної групи, яка займається розслідуванням дій Росії у війні проти України.

Це торкнулося й фіксації та пошуку українських дітей, яких РФ масово депортувала. Зокрема повідомляли про вірогідність, що базу з даними викрадених дітей, яку формували понад три роки, було знищено.

Пізніше у Держдепі спростували цю інформацію. А президент Дональд Трамп під час розмови з президентом Володимиром Зеленським, “присягнувся” повернути українських дітей додому.

Подібні

Мерц заявив, що Україна дуже скоро отримає можливість завдавати ударів на велику відстань

“Україна буде в набагато вигіднішому становищі”

Умєров назвав ключові завдання на посаді сектетаря РНБО

У фокусі роботи – координація та контроль сектору безпеки й оборони

Україна позбавляє виплат військових, які добровільно потрапили в полон РФ, – ЗСУ

Цей факт має підтвердити службове розслідування