У Парижі за головування народного депутата Олексія Гончаренка відбулося засідання Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) з питань міграції, біженців та переміщених осіб.
Про це повідомила народна депутатка і учасниця української постійної делегації в Асамблеї Лариса Білозір.
За її словами йшлося про:
- ефективну організацію взаємодії державних, приватних і громадських структур у сфері міграції.
- розробку ефективної державної політики для запобігання та вирішення випадків зникнення мігрантів.
- важливість ролі діаспори у формуванні соціально згуртованого суспільства. І про те, що мігранти це не “виклик”, а можливий ресурс і рушій змін, якщо створити для них відповідні умови інтеграції.

“Обговорили виконання Резолюції щодо дотримання прав людини у процедурах надання притулку… Водночас у своєму виступі під час обговорення я звернула увагу, що Росія, свідомо використовує міграційні потоки як інструмент гібридного тиску, наприклад на Фінляндію та ЄС. Наприкінці 2023 року ця країна закрила всі пункти пропуску на кордоні з РФ… і у квітні 2025 року уряд Фінляндії продовжив ці заходи на невизначений термін через ризик відновлення такої “інструменталізованої міграції”, – розповіла Білозір.
Підтримка ООН
Нардепка розповіла, що представник Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) під час свого виступу наголосив “на критично недостатньому фінансуванні організації”, попри її вагому роль в підтримці біженців та переміщених осіб.
“Для прикладу лише в Україні у 2024 році УВКБ ООН забезпечувало: багатоцільову грошову допомогу для вразливих родин, включно з дітьми; грошову допомогу на зимовий період; на оренду житла для ВПО та ремонт пошкодженого житла. А тепер всі ці життєво необхідні програми під загрозою”, – зазначає Білозір.
Вона наголосила, що йдеться про виживання мільйонів людей, які втекли від війни, переслідувань або втратили домівки через війну чи стихійні лиха.
“Для України це має особливе значення, ми знаємо ціну втрат і підтримки. Станом на сьогодні понад 3,7 мільйона наших громадян залишаються внутрішньо переміщеними, а мільйони – за кордоном. Ми повинні зробити все, щоб допомога не припинилась. Саме тому важливо, щоб Рада Європи чітко заявила про солідарність і підтримку УВКБ ООН, а національні парламенти активніше долучались до захисту прав переміщених осіб”, – вважає депутатка.
Читайте також: “Ні” втручанню та маніпуляціям Кремля: Білозір повідомила про ухвалення надважливої для України резолюції ПАРЄ