Влада Молдови не заперечуватиме проти пропозиції України допомогти невизнаному Придністров’ю в умовах енергокризи, яка склалася через припинення транзиту російського газу.
Про це у коментарі “ЄП” сказав прем’єр-міністр Молдови Дорін Речан.
Він зазначив, що Кишинів не звертався до України з проханнями допомогти Придністров’ю енергоресурсами, але “не заперечував би проти цього”.
“Ми не просили Київ про жодну допомогу в цьому сенсі, але якби Київ запропонував допомогу… Наприклад, можливе постачання вугілля, якщо буде запит про це з боку придністровського регіону, від керівництва електростанції в Кучургані”, – прокоментував Речан.
При цьому зазначається, що постачання газу видається значно кращим варіантом за вугілля, бо дозволить запустити також котельні, які у придністровських містах працюють на газі.
Наслідки припинення транзиту газу для Молдови
Видання зазначає, що пропозиція України допомогти невизнаному Придністров’ю в умовах енергокризи, що почалась з припиненням постачання російського газу, може зламати плани Кремля виставити президентку Молдови Маю Санду винуватицею гуманітарної катастрофи у регіоні.
“На такий сценарій вказують вперті відмови керівництва невизнаного регіону прийняти допомогу із закупівлею газу, яку запропонувала Молдова – і заперечення того, що ці пропозиції були, та очікування, що ситуація вирішиться в інший спосіб. Від успіху цієї пропагандистської операції може залежати результат майбутніх парламентських виборів у Молдові, що будуть мати велике значення для майбутнього та безпеки і Молдови, і України”, – йдеться у матеріалі.
Нагадаємо, що 1 січня 2025 року Україна офіційно припинила транзит російського газу через свою територію. Того ж дня у молдовському Придністров’ї розпочалися масові відключення газу. Це зачепило котельні, приватний сектор та багатоквартирні будинки з автономним опаленням.
Станом на 6 січня в окупованому РФ Придністров’ї дефіцит електроенергії становить близько 30%. Повідомлялося. що через перенавантаження виник ризик того, що енергосистема регіону повністю вийде з ладу.