Міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко розповів, коли в Україні планують зняти карантинні обмеження і пояснив, що означає рішення ВООЗ щодо скасування надзвичайної ситуації з COVID-19.
Про це йшлося на зустрічі з журналістами 8 травня.
Зокрема Ляшко зазначив, що ВООЗ ще не скасували пандемію COVID-19, однак ковід “вже не є надзвичайною ситуацією у сфері охорони здоров’я”, і на нього будуть реагувати так саме, як і на інші вірусні захворювання.
“Перехід COVID-19 у статус сезонного захворювання триватиме протягом 2023-2025. Програма передбачає вчасне виявлення хвороби та госпіталізацію у разі необхідності”, – пояснив Ляшко.
Вакцинація проти COVID-19
Ляшко повідомив, що вакцинація проти COVID-19 стане рутинною, як та, що проти грипу: робити щеплення можна буде напередодні кожного епідсезону, з урахуванням того, який штам вірусу циркулює.
“Під кожен штам буде розроблятися вакцина. Рутинна вакцинація, зазвичай, є платною. Безплатно вакциною забезпечуються тільки певні незахищені верстви населення. Однак щодо вакцини проти COVID-19, наразі її достатньо. І поки є можливість робити щеплення безкоштовно”, – пояснив Ляшко.
COVID-19 більше не пандемія: що про це відомо
Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) 5 травня оголосила, що скасовує статус пандемії коронавірусу COVID-19.
“За рекомендаціями ВООЗ, буде вводитися поступове послаблення карантинних заходів щодо подорожей. Наразі сертифікати про вакцинацію треба лише для міжнародних поїздок. Ми по сертифікатах не будемо самі ухвалювати рішення, ми інтегровані у європейський простір”, – пояснив Ляшко.
Разом із тим 25 квітня Кабінет міністрів України продовжив режим надзвичайної ситуації і карантин щодо COVID-19 по всій території України до 30 червня.
За період пандемії в Україні на COVID-19 захворіли 5 млн 544 тис. людей. Померли 112 тис., серед них 89 дітей. На COVID-19 хворіли 154 тис. медичних працівників, 1256 з них померли.
У лютому 2023 року в МОЗ України повідомили, що в країні циркулює 12 підтипів штаму Covid-19 “Омікрон”. Але ситуація із захворюваністю стабільна.