Патруль з зарядкою
Фото: КМДА/Telegram

Відсьогодні у столиці розпочали роботу два особливі автопатрулі “Муніципальної охорони”, оснащені мобільними зарядними станціями. Ці екіпажі курсуватимуть правим та лівим берегами міста, щоб допомогти мешканцям, які через знеструмлення залишилися без зв’язку або можливості використовувати життєво важливе обладнання.

Про це повідомляє Департамент муніципальної безпеки КМДА.

Читайте також: Ситуація в енергосистемі ускладнилася: кілька об’єктів генерації вийшли в аварійний ремонт, — Укренерго

“Охоронники, які патрулюватимуть на правому та лівому березі Києва, виїжджатимуть туди, де люди критично потребуватимуть альтернативного джерела живлення – щоби зарядити медичні прилади й телефони, сконтактувати з рідними та екстреними службами”, – зазначають у комунальній організації.

Тепер люди, які опинилися в критичних обставинах, зможуть отримати альтернативні джерела живлення безпосередньо біля своїх домівок.

Подати заявку на допомогу можна як особисто, так і через третіх осіб — родичів чи представників будинку. При цьому команда чітко визначила коло тих, кому підтримка надаватиметься першочергово.

“У пріоритеті – сім’ї з маленькими дітьми, старші люди, люди з інвалідністю, маломобільні групи населення”, – говориться у повідомленні.

Для звернень мешканців працює пряма лінія за номером: 063 024 67 20.

Тим часом 22 січня 2026 року стало найважчим днем для української енергосистеми після масштабного блекауту в листопаді 2022 року. Станом на 23 січня ситуація залишається “надважкою” через пошкодження генерації, розбиті мережі та постійні атаки ворога. Найбільш критична ситуація у Києві, Київській області та на Дніпропетровщині.

Читайте також: МВС радить зробити вдома запас їжі і води на 3-5 діб під час надзвичайного стану в енергетиці

Подібні

В Україні розробили детектор дронів з розширеним діапазоном і великою батареєю

Нині він успішно пройшов усі бойові випробування

У Кривому Розі вже четверо загиблих внаслідок ракетної атаки РФ

У місті оголошено День жалоби

У Білорусі оголосили “мобілізаційні навчання” в одній з прикордонних областей

Завершити заходи планують 2 липня

ЗСУ атакували Центр космічного зв’язку “Дубна” під Москвою: він заміняв окупантам Starlink

На території об’єкта після удару дронами була зафіксована доволі сильна пожежа