Блекаут, відключення
Фото: Політарена

У столиці тривають роботи з відновлення теплопостачання після масштабної аварії в енергосистемі України, наразі без теплопостачання залишаються 1000 будинків.

Про це повідомляє Віталій Кличко в Telegram.

Протягом останньої ночі енергетикам та комунальникам вдалося підключити до мережі понад 1500 багатоповерхівок.

Читайте також: Шмигаль назвав причину масштабного відключення світла в Україні

“За минулу ніч до теплопостачання підключили ще понад 1500 столичних багатоповерхівок, які залишилися без тепла внаслідок аварійної ситуації в енергосистемі України”, — повідомив міський голова.

Попри позитивну динаміку, ситуація залишається складною. Віталій Кличко запевнив, що комунальні служби продовжують працювати у посиленому режимі, щоб якнайшвидше повернути тепло в квартири всіх киян.

Відключення опалення в Києві

Криза в енергетиці загострилася після серії масованих атак у січні 2026 року. Зокрема, у ніч на 9 січня РФ здійснила масовану атаку на енергетичну та цивільну інфраструктуру України, застосувавши понад 240 ударних дронів і 36 ракет. Найскладніша ситуація виникла у Києві та області. Тоді мер столиці Віталій Кличко закликав людей виїжджати, передусім через відсутність опалення.

Згодом, у ніч проти 20 січня армія РФ атакувала Україну дронами, балістичними ракетами типу “Іскандер” та крилатими ракетами Х-101 з літаків стратегічної авіації. У Києві та Дніпрі зафіксовані влучання.

У результаті у столиці без тепла 5635 багатоповерхівок. Це майже 80% тих, куди тривалий час повертали теплопостачання після обстрілу РФ 9 січня.

На важкі умови життя українців звернув увагу і президент США Дональд Трамп. Під час спілкування з журналістами він зазначив, що вражений стійкістю людей, які змушені виживати за екстремально низьких температур.

“Це дуже важко, справді важко для людей в Україні, я вам так скажу. Те, як вони живуть — без тепла, коли на вулиці 20 градусів нижче нуля… Це справді вражає, що вони роблять, щоб вижити. Але так жити не можна”, — заявив Трамп.

Попри надходження закордонної допомоги, 22 січня 2026 року стало найважчим днем для української енергетики з часів блекауту 2022 року. Найбільш критична ситуація наразі зберігається у Києві, Київській області та на Дніпропетровщині через значні пошкодження генерації та мереж.

Читайте також: У Молдові стався блекаут через збій електроенергії в Україні 

Подібні

ДБР оголосило нові підозри у справі про постачання бракованих мін для Міноборони

Йдеться про понад 21 млн грн несплачених податків

Угорщина заблокувала наступний крок у переговорах про вступ України та Молдови до ЄС, – Politico

Цей демарш повністю відповідає нинішній позиції Мадяра щодо членства України в ЄС

Чехія передала Україні 10 навчальних літаків для майбутніх пілотів

Це суттєво знизить вартість льотної години порівняно з використанням бойової авіації

У РФ б’ють на сполох через труднощі із набором контрактників

Підготовка до так званої мобілізації триває вже кілька місяців