Кількість російських кораблів, які залишаються в тимчасово окупованому Криму, Україні відома. Всі вони або не придатні до бойових дій, або перебувають у ремонті.
Про це в телеефірі повідомив речник ВМС ЗСУ капітан 3 рангу Дмитро Плетенчук.
“Ця кількість відома. Тут доволі складно приховати такі об’єкти так, щоб їх не можна було порахувати. Проте такі одиниці, які з бойового складу, або зараз не боєготові і перебувають у глибокому ремонті, в який іноді ми так само… вносимо свої “модернізації” шляхом повітряних ударів, або це ті одиниці, які відносяться до допоміжного складу. Це небойові одиниці зі складу флоту, проте вони не становлять якоїсь суттєвої загрози”, – сказав Плетенчук.
Читайте також: У ВМС розповіли, що Росія вивозить з України через окуповані порти Бердянська, Маріуполя та Криму
Він підтвердив, що кораблі, які залишаються в Севастопольській бухті, росіяни постійно передислокують, щоб вберегти від атак України.
Разом із тим Росія продовжує будівництво свого корабля в Криму. Плетенчук каже, що він не цікавить українські сили: наразі недоцільно витрачати на нього дорогі боєприпаси.
Чорне і Азовське море
Щодо наявності російського флоту в Чорному та Азовському морях речник зазначив, що ситуація стабільна, ворожих бойових кораблів там немає, однак акваторія Чорного моря використовується ворогом для запуску “шахедів”.
“Ситуація залишається доволі стабільною, росіяни як не могли собі дозволити перебувати в Азовському морі, так і не дозволяють, тому що це смертельно небезпечно – це вже загальновідомий факт, навіть для них. Що стосується Чорного, там теж немає кораблів третю добу поспіль, навіть підводного човна нема. Проте, як ви бачите, сама акваторія використовується. Тому що ті “шахеди”, які ми сьогодні спостерігали, запускалися в тому числі з території тимчасово окупованого Криму”, – сказав Плетенчук.
Читайте також: Перемир’я у Чорному морі вигідне для РФ і може звести нанівець усі досягнення України у цьому регіоні, – The New York Times
Середземне море
За його словами, Росія більше не має повноцінної морської бази в Середземному морі, а її присутність у регіоні “значно ускладнилася після втрати бази в Тартусі”.
“Росія досі присутня в Середземному морі і навіть намагається проводити якісь навчання, хоча насправді тепер дуже цікаво це виглядає. Фактично, для них зараз це чужа акваторія. Звісно, там є дружні режими в Африці, є навіть порти, куди вони періодично заходять на бункерування, тобто їх там можуть навіть обслуговувати, проте бази як такої тепер у них немає. І звісно, вони там намагаються демонструвати прапор, військову присутність, як черговий фактор дестабілізації і впливу геополітичного”, – наголосив Плетенчук.
Він зазначає, що відсутність власної бази значно ускладнює логістику російського флоту в регіоні.
“Інтерес до регіону з боку Москви не зник – РФ і надалі намагатиметься утримати хоча б символічну присутність у Середземному морі, зокрема через африканські порти. Це вже зовсім інший розклад, ніж той, що був під час базування в Сирійській Республіці. Інтереси в них все одно там залишаються. Африка для них теж один з пріоритетів, і вони все одно будуть періодично там знаходитися, тому що це їхня зона інтересів”, – додав він.
Читайте також: Пекін хоче “посунути” НАТО в Чорному морі: Грузія передала будівництво стратегічного порту Китаю замість США