Станом на грудень 2024 року фортифікаційні укріплення на кордоні Дніпропетровської області досі залишаються недобудованими, а між Великою Новосілкою, Кураховим і Покровськом є “проломи”, які можуть стати критичною вразливістю у разі наступу російських військ.
Про це пише Financial Times.
“Україна намагається завершити будівництво кількох ліній оборони, які могли б зупинити стрімке просування російських військ, але, за словами українських чиновників і командирів, ці зусилля поки що затьмарюються затримками та відсутністю координації”, – пише видання.
У матеріалі зазначають, що цього року російські війська досягли найшвидших успіхів у східній частині Донецької області, просунувши лінію фронту на захід, подекуди до 15 км від кордону з сусідньою Дніпропетровщиною.
Стан оборонних укріплень
“Дніпропетровська область витратила 7,3 млн доларів на будівництво фортифікаційних споруд за рік, але результати залишаються недостатніми. Роботи активізувалися лише два місяці тому, що призвело до значних затримок у зміцненні ключових напрямків”, – пише видання.
Зазначається, що автори матеріалу у листопаді відвідали прилеглі до Донецька райони Дніпропетровської області і бачили там “кілька підготовлених позицій і протитанковий рів№, а також кілька позицій, №які ще будують або занедбані, недобудовані”.
Читайте також: На Донеччині третя лінія фортифікацій, яку зводять цивільні, готова на 90%
Як повідомив виданню “співрозмовник, відповідальний за будівництво укріплень у Донецькій області”, більшість оборонних ліній у цьому регіоні, зокрема навколо великих міст, було завершено наприкінці жовтня.
“Однак у Дніпропетровській області все ще залишаються “проломи”, де другу лінію укріплень все ще будують, а третю навіть ще не було закладено”, – пише видання.
Військовий аналітик Роб Лі констатує, що російські інженерні війська давно мають перевагу в будівництві укріплень з більшою швидкістю і якістю порівняно з Україною.
“Після захоплення Вугледара Росія змогла швидко просунутися вперед, тому що в України явно не було великої оборони, побудованої позаду неї, що змусило українські війська відступити”, – прокоментував він.
Чому лінії оборони не будують
Як повідомило виданню анонімне джерело у будівельній компанії, що займалася зведенням фортифікацій, “оборонні лінії все ще залишаються низьким пріоритетом”.
“За час війни підрозділ 32 рази передислоковувався, і щоразу їм доводилося будувати власні оборонні позиції та збирати на це кошти. Тим часом друга і третя лінії часто будувалися без консультацій з військами, або в неправильному місці, або занадто далеко від першої лінії”, – прокоментував анонімний співрозмовник.
Читайте також: Компанія-підрядник, що займається фортифікаціями на Покровському напрямку, заявила про “силовий тиск” Нацполіції
Він також зазначив, що будівництво оборонних споруд ускладнюють екологічні обмеження.
“Українці можуть використати обмежену кількість дерев для будівництва фортифікацій в той час, як росіяни вирубують багато українських дерев”, – зазначив співрозмовник.
Читайте також: “Влада заблокувала 25 млн грн Чернігову від Києва на відновлення та будівництво фортифікацій”, — Бондаренко
Видання зазначає, що після того, як український контрнаступ у 2023 році не досяг успіху, виникли додаткові затримки у будівництві фортифікацій через відсутність координації та випадки корупції.
“За словами представника парламентського комітету, правоохоронні органи України відкрили 30 кримінальних проваджень за фактами розкрадання коштів на загальну суму 483 млн доларів США”, – йдеться у матеріалі.
Нагадаємо, у Києві фракція “ЄС” вимагала заслухати звіт про стан фортифікаційних споруд столиці та навколо неї. Також серед питань цільове використання коштів, спрямованих на оборону міста, які виділила місцева влада.
Читайте також: Корупція, яка вбиває: Ніколов розповів, як розкрали гроші на будівництві укріплень на Миколаївщині