Державна прикордонна служба України проводить відбір кандидатів на військову службу за контрактом та набір абітурієнтів на вступ до Національної академії ДПСУ.
Про це під час брифінгу розповіла начальниця відділу рекрутингу 7 прикордонного Карпатського загону Олена Тітова.
Особливість військової служби за контрактом полягає у тому, що кандидатів приймають за власним бажанням. Вони обирають посаду та місце проходження служби, а після підписання контракту протягом року проходять службу у Львівській області та не беруть участі у бойових діях.
За її словами, спочатку з кандидатом проводять бесіду та оформлюють заяву, де визначається в якому саме прикордонному загоні людина хоче проходити службу. Наступним етапом є збір медичних документів та проходження військової лікарської комісії. Адже саме вона визначає ступінь придатності кандидата на військову службу і проходить не в ТЦК, а в медичних установах ДПСУ.
Також важливим є те, що людина може самостійно обрати, в якому центрі пройти лікарську комісію. Наразі вони є у Львові, Одесі та Києві.
Контракт можна підписати на різний термін. Категорія 18-25 років підписує його виключно терміном на один рік. Також таке право мають люди з медичн або психологічною освітою, які приймаються на посади відповідно до своєї спеціальності. Утім, громадяни України віком від 25 років підписують контракт терміном на три роки.
За словами Тітової, вакантними наразі є наступні посади: інспектор прикордонної служби, фельдшер, інспектор прикордонної служби-перекладач, кінолог, оператор БпЛА, водій та кухар. Відділ рекрутингу може допомогти кандидату з вибором посади з урахуванням його освіти, професійної діяльності та досвіду військової служби.
“Якщо кандидат не має досвіду військової служби він обов’язково проходить базову військову підготовку у навчальних центрах ДПСУ або за кордоном. При підписанні контракту на три роки люди отримують одноразову грошову винагороду від 27 тисяч гривень. Також, окрім виплат щомісяця, раз на рік вони мають право на матеріальну допомогу на оздоровлення та для вирішення соціально-побутових питань”, – пояснила вона.
Також відділ рекрутингу закликає абітурієнтів на вступ до Національної академії Державної прикордонної служби. Таке навчання дозволяє українцям віком від 18 до 30 років отримати безкоштовну вищу освіту з гарантією працевлаштування. Набір здійснюється на спеціальності “Іноземна філологія”, “Психологія”, “Електронні комунікації та радіотехніка”, “Правоохоронна діяльність” і “Безпека державного кордону”. Навчання триває 3 роки і 10 місяців, де згодом всі курсанти отримують звання лейтенанта.
Нагадаємо, нещодавно глава Державної прикордонної служби України Сергій Дейнеко здійснив робочу поїздку до прикордонників. Він відвідав бійців, які тримають оборону на Харківщині, Луганщині та Донеччині.