родиною Крупи зацікавилися у Польщі

У декларації керівниці колишньої Хмельницького медико-санітарної комісії виявили порушення на майже 35 мільйонів гривень.

Про це повідомляють у Національному агенстві з питань запобігання корупції.

Спочатку НАЗК виявило порушення на понад 34,8 мільйона гривень у деклараціях депутатки Хмельницької обласної ради, яка є також головною лікаркою комунального закладу охорони здоров’я Хмельницький обласний центр медико-санітарної експертизи. За даними ЗМІ, йдеться саме про скандальну Тетяну Крупу.

За результатами повної перевірки декларації за 2022 рік встановлено ознаки незаконного збагачення, а також ознаки декларування недостовірних відомостей на понад 16,5 мільйона гривень. Зокрема, декларантка та її чоловік протягом 2022 року вивезли за межі України понад 38 мільйонів гривень в різних валютах. Походження 16,4 мільйона гривень не було підтверджено офіційними документами, що є ознаками незаконного збагачення.

Також під час повторної перевірки декларації за 2023 рік, яку розпочато за нововиявленими обставинами, встановлено, що декларантка не зазначила відомості про грошові активи у 18 мільйонів гривень. Крім того, не підтверджені й джерела походження коштів, які надалі були вилучені під час проведення досудового розслідування.

Загалом за 2023 рік встановлено ознаки недостовірних відомостей на понад 18,3 мільйона гривень. Під час перевірок також встановлено приховану від декларування криптовалюту, яка належить її чоловіку. Висновки вже направили до Національного антикорупційного бюро України. 

Справа Крупи: що відомо

Нагадаємо, що 4 жовтня 2024 року правоохоронці викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу та її сина – посадовця обласного управління Пенсійного фонду Олександра Крупу на незаконному збагаченні. Їй обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з заставою в 500 мільйон гривень. 

А в листопаді Вищий антикорупційний суд продовжив тримання під вартою Крупи. Їй зменшили альтернативний запобіжний захід у вигляді застави з 300 до 280 мільйонів гривень.

Також журналіст Юрій Бутусов оприлюднив інформацію, що 49 прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили собі інвалідність саме за сприяння Крупи. А 17 жовтня чинний тоді генеральний прокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування після поширення інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури за допомогою керівниці МСЕК Крупи. Після засідання РНБО 22 жовтня генпрокурор заявив, що подає у відставку.

Нагадаємо, у Польщі зацікавилися родиною Тетяни Крупи, яка є ключовою фігурою у справі про корупцію і фейкові інвалідності в Україні. Йдеться про чоловіка і невістку посадовиці, які вивозили гроші з України до Польщі.

Згодом у Польщі відкрили кримінальне провадження щодо ексголови Хмельницької МСЕК Крупи. Відомо, що вона могла вивозити мільйони гривень, нажиті на корупції.

Подібні

Розкол в команді президента США: Рубіо і Келлог радять не вірити Кремлю, але Трампу більше подобаються розповіді Віткоффа

Кілька високопосадовців з команди президента США Дональда Трампа закликають його “бути більш обережними у…

Зеленський запровадив санкції проти 39 громадян Росії та трьох китайських компаній

Сьогодні, 18 квітня, президент України Володимир Зеленський ввів санкції проти 39 росіян…

У ГУР заявили, що Росія може відправити КНДРівців в наступ на Сумщину та Харківщину

Армія РФ розглядає можливість наступу на Сумську та Харківську області.  Про це…

В Україну повернули тіла 909 полеглих оборонців: на яких напрямках вони загинули

Сьогодні, 18 квітня, в Україну повернули тіла 909 полеглих захисників. Про це…