У справі за підозрою у незаконному збагаченні колишньої голови МСЕК Хмельниччини Тетяни Крупи з’явилися нові факти. Правоохоронці Польщі зафіксували, що родичі експосадовиці вивозили готівку за кордон навіть після вручення їй підозри.
Про це пише “Главком” з посиланням на судовий реєстр.
“У лютому 2025 року заступник окружного прокурора Окружної прокуратури у Варшави (Польща) передав Офісу генпрокурора України матеріали кримінального провадження, де фігурували Тетяна Крупа, її чоловік Володимир і невістка Катерина”, – йдеться у матеріалі.
Повідомляють, що польські правоохоронці з’ясували, що протягом 29 травня 2022 року -17 жовтня 2024 року вказані особи ввезли на територію Польщі через українсько-польські пункти пропуску “значні суми коштів, одержаних від вигоди, пов’язаної із вчиненням заборонених дій”.
Читайте також: Директор НАБУ вважає, що за хабарництво у МСЕК Хмельниччини має відповідати не тільки глава комісії Крупа
“Потім ввезену готівку, за даними слідства Польщі, Тетяна, Володимир та Катерина Крупи, перебуваючи у Кракові, Вроцлаві, Щецині та інших невстановлених місцях, внесли на банківські рахунки та надалі перерахували на рахунки установ, розташованих у Швейцарії та США”, – йдеться у публікації.
У матеріалах кримінального провадження, які польська сторона передала українським правоохоронцям вказано, що зазначені особи “вчинили дії, пов’язані з розпорядження майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійснення фінансової операції з таким майном та його переміщення”.
Зазначається, що польські правоохоронці наприкінці лютого 2025 року відкрили нову карну справу за ч.1 статті 209 Кримінального кодексу (“Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом”) та ініціювали переклад матеріалів кримінального провадження з польської мови на українську.
“У середині березня епізод з відмиванням майна доєднано до справи, в якій Тетяні Крупі оголошено підозру в незаконному збагаченні”, – пише видання.
Справа Крупи: що відомо
Нагадаємо, що 4 жовтня 2024 року правоохоронці викрили керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу та її сина – посадовця обласного управління Пенсійного фонду Олександра Крупу на незаконному збагаченні.
Їй обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з заставою в 500 мільйон гривень. У листопаді Вищий антикорупційний суд продовжив тримання під вартою Крупи. Їй зменшили альтернативний запобіжний захід у вигляді застави з 300 до 280 мільйонів гривень.
Журналіст Юрій Бутусов оприлюднив інформацію, що 49 прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили собі інвалідність саме за сприяння Крупи.
17 жовтня чинний тоді генеральний прокурор Андрій Костін підписав наказ про проведення службового розслідування після поширення інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури за допомогою керівниці МСЕК Крупи.
Після засідання РНБО 22 жовтня генпрокурор заявив, що подає у відставку.
Читайте також: Зеленський призначив колишнього генпрокурора Костіна послом до Нідерландів