Чесно про депутатів із кримінальними підозрами
Фото: Сайт Верховної Ради України

Підозри у скоєнні кримінальних злочинів отримали 50 народних депутатів IX скликання. Серед них є представники усіх парламентських фракцій та груп, окрім “Голосу”. Найбільше підозр у нардепів “Слуги народу” та забороненої ОПЗЖ.

Про це йдеться в матеріалі “Чесно”.

Зазначається, що у 12 нардепів уже навіть є судові вироки.

“Суд призначив покарання держзраднику Іллі Киві, фігуранту скандальної ДТП Олександру Трухіну, за пропозицію хабаря заочно засудили “слугу” Андрія Одарченка. А от восьмеро нардепів, яких суд визнав винними у брехні в декларації, уникнули відповідальності через сплив строків давності чи завдяки каяттю. Крім того, суд виправдав нардепа Віктора М’ялика, підозрюваного в ухиленні від сплати податків”, – йдеться в аналізі.  

Також повідомляється, що 13 нардепів IX скликання мають підозри у злочинах проти нацбезпеки. Найбільше серед них представників ОПЗЖ.

Ще 33 народних депутатів підозрюють у корупційних порушеннях.

“На хабарях різних масштабів упіймали шістьох обранців від “Слуги народу”: Анатолій Гунько та Олександр Юрченко, які після того, як їх виключили із фракції, продовжують роботу у складі групи “Відновлення України”; Сергій Кузьміних та Людмила Марченко. Остання прославилась завдяки відео, на якому вона викидає хабар за паркан свого будинку”, – йдеться у матеріалі.

Ще 13 нардепів мають підозри у скоєнні злочинів, не пов’язаних із корупцією та національною безпекою. Приміром, нардеп від ЄС Сергій Алєксєєв має підозру за статтею про шахрайство.

“Колишній “слуга” Гео Лерос отримав підозру у хуліганстві за те, що показав середній палець президенту Володимиру Зеленському під час його виступу в Раді. Суд над нардепом досі триває. А нардеп від “Батьківщини” Андрій Ніколаєнко має підозру через смертельну ДТП на Київщині”, – кажуть у “Чесно”.

У матеріалі нагадують, що на початку скликання народні депутати проголосували за зміну 80-ї статті Конституції, що зняла недоторканність із народних обранців.

“Цей законопроєкт зареєстрували ще у минулому скликанні, але, поки він пройшов перевірки Конституційним судом, відбулися вибори і до парламенту прийшли нардепи IX скликання, які у перший день своєї роботи підтримали цей законопроєкт. Таким чином, теперішнє скликання Верховної Ради стало першим офіційно “доторканним”, що значно спростило притягнення нардепів до відповідальності”, – вказано у матеріалі.

Закон набув чинності 1 січня 2020 року.

Читайте також: У “Чесно” з’ясували, хто з народних депутатів найчастіше отримує компенсацію за оренду житла

Подібні

В ОП не розкрили імена представників Трампа, з якими зустрічався Єрмак

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, під час візиту делегації до США,…

Веніславський про розформування ТЦК: якщо їх зараз розпустити – краще не стане

“Наразі немає альтернативи ТЦК з такою ж ефективністю, яку дає цей орган”

Зеленський підписав указ про заборону переведення медиків на військові посади

Президент України Володимир Зеленський підписав указ про заборону переведення медиків на військові…

Польща не виключає участі своїх військ у миротворчій місії в Україні

У нижній палаті Сейму Польщі не виключають участі своїх військ у миротворчій…