Підозри у скоєнні кримінальних злочинів отримали 50 народних депутатів IX скликання. Серед них є представники усіх парламентських фракцій та груп, окрім “Голосу”. Найбільше підозр у нардепів “Слуги народу” та забороненої ОПЗЖ.
Про це йдеться в матеріалі “Чесно”.
Зазначається, що у 12 нардепів уже навіть є судові вироки.
“Суд призначив покарання держзраднику Іллі Киві, фігуранту скандальної ДТП Олександру Трухіну, за пропозицію хабаря заочно засудили “слугу” Андрія Одарченка. А от восьмеро нардепів, яких суд визнав винними у брехні в декларації, уникнули відповідальності через сплив строків давності чи завдяки каяттю. Крім того, суд виправдав нардепа Віктора М’ялика, підозрюваного в ухиленні від сплати податків”, – йдеться в аналізі.
Також повідомляється, що 13 нардепів IX скликання мають підозри у злочинах проти нацбезпеки. Найбільше серед них представників ОПЗЖ.
Ще 33 народних депутатів підозрюють у корупційних порушеннях.
“На хабарях різних масштабів упіймали шістьох обранців від “Слуги народу”: Анатолій Гунько та Олександр Юрченко, які після того, як їх виключили із фракції, продовжують роботу у складі групи “Відновлення України”; Сергій Кузьміних та Людмила Марченко. Остання прославилась завдяки відео, на якому вона викидає хабар за паркан свого будинку”, – йдеться у матеріалі.
Ще 13 нардепів мають підозри у скоєнні злочинів, не пов’язаних із корупцією та національною безпекою. Приміром, нардеп від ЄС Сергій Алєксєєв має підозру за статтею про шахрайство.
“Колишній “слуга” Гео Лерос отримав підозру у хуліганстві за те, що показав середній палець президенту Володимиру Зеленському під час його виступу в Раді. Суд над нардепом досі триває. А нардеп від “Батьківщини” Андрій Ніколаєнко має підозру через смертельну ДТП на Київщині”, – кажуть у “Чесно”.
У матеріалі нагадують, що на початку скликання народні депутати проголосували за зміну 80-ї статті Конституції, що зняла недоторканність із народних обранців.
“Цей законопроєкт зареєстрували ще у минулому скликанні, але, поки він пройшов перевірки Конституційним судом, відбулися вибори і до парламенту прийшли нардепи IX скликання, які у перший день своєї роботи підтримали цей законопроєкт. Таким чином, теперішнє скликання Верховної Ради стало першим офіційно “доторканним”, що значно спростило притягнення нардепів до відповідальності”, – вказано у матеріалі.
Закон набув чинності 1 січня 2020 року.
Читайте також: У “Чесно” з’ясували, хто з народних депутатів найчастіше отримує компенсацію за оренду житла