Болгарія пропонує контролювати перемир'я у Чорному морі
Фото: Zhivko Minkov/ Unspash

Парламент Болгарії підтримав скасування заборони на імпорт української агропродукції після 15 вересня. Голосування відбулося після понад двох годин дебатів у пленарній залі.

Про це йдеться у БНТ Новини.

124 голосами “За” депутати Болгарії погодилися, що не варто продовжувати заборону на імпорт зерна з України, яка закінчується 15 вересня. Однак 69 депутатів висиупили проти.

Як відомо, у вівторок, 12 вересня Комітет з питань економічної політики та інновацій парламенту Болгарії затвердив проєкт рішення про те, що країна не підтримує продовження заборони на імпорт деяких сільгосптоварів з України після 15 вересня.У зв’язку з цим у наступні два дні виникла напруга між фермерами та болгарською владою. Галузь пригрозила протестами, а влада назвала заборону українського імпорту однією з причин зростання цін в країні.

Напередодні міністр сільського господарства Кирил Ватєв заявив, що з ним не обговорювали питання скасування заборону. Однак пізніше він визнав, що в цьому є економічна логіка, оскільки дозвіл імпорту не матиме серйозних наслідків для болгарської економіки. Проте посадовець наголосив, що контроль за імпортом української продукції буде посилено, оскільки вона не відповідає стандартам ЄС.

У партії ГЕРБ-СДС прокоментували, що сьогоднішнє рішення не має великого значення, оскільки все одно заборона буде скасована на рівні ЄС. Водночас у ПП-ДБ зазначили, що це рішення знизить ціни. В опозиції розкритикували рішення парламенту і назвали його “зрадою”. 

В Офісі президента України привітали голосування болгарського парламенту. Заступник голови ОПУ Ігор Жовква подякував за таке зважене “на фактах, а не емоціях” рішення.

“Ось наочний приклад того, як зріла європейська демократія ухвалює рішення на фактах, а не на емоціях, а також не змішує економіку та політику. Щиро вдячні уряду і парламенту Болгарії”, – зазначв Жовква.

Загалом, п’ять країн ЄС, серед яких і Болгарії, в останні місяці вимагали продовжити заборону на імпорт деякої української агротовари. Однак тепер цих країн залишилося чотири: Польща, Угорщина, Словаччина і Румунія.

Нагадаємо, у травні 2023 року Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. А нещодавно, 5 червня, дію заборони продовжили до 15 вересня 2023 року.

Згодом, 12 вересня, у Польщі оголосили про продовження заборони на ввезення українського зерна. Невдовзі в Україні відповіли, що позиватимуться в арбітражі Світової організації торгівлі.

Читайте також: Конфлікт України та Польщі – з чого все почалося і яка причина

Подібні

Кремль знову взявся погрожувати світу ядерним ударом: Шойгу зробив заяву

Він посилається на нещодавні зміни в ядерній доктрині РФ

Атаки РФ на українські міста не припиняються: у Марганці російський дрон вбив 9 людей

Це були працівники підприємства, що їхали в автобусі

Суперечки щодо статусу Криму у мирній угоді по Україні можуть спричинити кризу всередині НАТО, – Financial Times

Для європейців ідея визнання анексії Криму є неприйнятною

Стефанчук заявив, що уряд не розглядатиме питання зниження мобілізаційного віку

Він наголосив, що ЗСУ і воюють заради молодих людей та їх життя тут