опитування про Україну в ЄС і НАТО
Фото: dpravda.org

Європейський Союз повинен терміново розробити чітку дорожню карту для України, щоб вона стала повноправним членом спільноти.

Про це йдеться у спільному листі топдипломатів Швеції, Фінляндії, Данії, Латвії, Литви та Естонії, передає Politico.

“Країни Балтії і Північної Європи закликали Брюссель надати “конкретні пропозиції щодо того, як рішуче просунути процес вступу України до ЄС”. Це відбувається в той час, коли європейські країни намагаються посилити підтримку України на тлі поглиблення розриву з президентом США Дональдом Трампом та його адміністрацією”, – пише видання.

“Підтверджуючи повну і однозначну відданість перспективі членства України в ЄС, ми закликаємо прискорити процес вступу. Настав час для амбітних та ефективних рішень у цьому напрямку”, – йдеться у листі.

Читайте також: Майбутній канцлер Німеччини: “Додаткові 3 мільярди євро для України можуть бути виділені до п’ятниці”

Видання зазначає, що хоча президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн публічно припустила, що Україна може приєднатися до ЄС до 2030 року, підписанти тепер хочуть вжити заходів для того, щоб це дійсно сталося.

“Україна продемонструвала значний прогрес у реформах – тепер настав час мобілізувати зусилля, щоб допомогти Україні зробити це. Країна була змушена досягти масштабних політичних, економічних і стратегічних цілей, одночасно ведучи боротьбу за захист своєї території, критично важливої інфраструктури та цивільного населення від російських атак”, – йдеться у листі.

Водночас, у зверненні застерігають, що “процес розширення має бути передбачуваним і ґрунтуватися на перевагах”, а двосторонні питання, які суперечать загальним стратегічним інтересам Союзу, “не повинні використовуватися для блокування прогресу, а повинні вирішуватися шляхом добросовісного діалогу”.

Читайте також: Леммі запевняє, що Британія та ЄС намагаються прискорити постачання зброї до України на тлі розмов про перемир’я з РФ

Видання нагадує, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан послідовно виступав проти прийняття України до ЄС, а його дипломати в Брюсселі постійно висловлювали заперечення під час переговорів, покликаних зміцнити інституції Києва та забезпечити економічне і політичне зближення.

Днями в Угорщині заявили, що не підтримають висновки Європейської ради щодо підтримки України, включаючи ініціативу верховної представниці Євросоюзу з закордонних справ Каї Каллас з надання Україні військової підтримки, бо це суперечить її стратегічним інтересам.

Подібні

Чернишов просив подовжити відрядження за кордоном через вручення підозр його оточенню, — ЗМІ

Раніше “поверненням” міністра із відрядження займалася навіть розвідка

Україна повернула з російського полону чергову групу оборонців: хто серед них

Вдалося повернути захисників віком до 25 років, а також військових, які отримали поранення

Комісар ЄС з питань оборони закликав Європу створити власну армію безпілотників проти РФ

За його словами, вторгнення РФ в Україну спричинило справжню революцію у використанні дронів

Єрмак прокоментував заяву Кремля щодо “мирних переговорів”: імітують відкритість і затягують процес

“Ці заяви лунають паралельно з ракетними ударами по українських містах”