план України по миру

Президент України Володимир Зеленський напередодні оголосив, що документ зі спільним баченням ЄС та України щодо завершення війни вже “лежить у президента Дональда Трампа на столі”.

Як повідомляє The Telegraph з посиланням на свої джерела, цей план має п’ять пунктів.

“У першому і другому пунктах йдеться про те, що мирна угода має ґрунтуватися на міжнародному праві, а не на капітуляції. У цьому контексті попереджають, що інакше це робить можливим вторгнення Китаю на Тайвань. Гарантії безпеки, як зазначається, є важливими передумовами для мирної угоди, що передбачає навіть тимчасові поступки територіями на користь Росії”, – пише видання.

Читайте також: У Лондоні сподіваються на припинення вогню в Україні вже до літа: переговори в інтенсивній стадії

У третьому пункті, за даними видання, йдеться про те, що “саме Україна має бути в центрі мирного процесу, а не Дональд Трамп”.

“Згідно з четвертим пунктом, США й НАТО застерігають від дозволу Росії зберегти контроль над Кримом, адже це означає, що Кремль загрожуватиме не лише Україні, а й Туреччині, Румунії та Болгарії. П’ятий пункт підкреслює, що Росії не можна дозволити вимагати в мирній угоді обмеження розміру Збройних сил України або української оборонно-промислової бази”, – пише видання.

Мирна угода Трампа

Днями стало відомо, що США передали Україні так звану “остаточну мирну пропозицію”, яка передбачає визнання Криму частиною Росії та неофіційне визнання російського контролю над майже всіма територіями, окупованими з моменту вторгнення у 2022 році.

За словами осіб, які знайомі з документом, у цій пропозиції “дуже чітко зазначено, які відчутні вигоди отримає Росія”, але лише “туманно й загально” окреслено, що отримає Україна.

Інформація набула розголосу і віцепрезиденту США Джей Ді Венсу зрештою довелося підтвердити, що США запропонували Росії та Україні “мирну угоду”, яка передбачає “обмін деякими територіями” та “заморожування конфлікту на приблизно на нинішніх лініях зіткнення”.

Україна та європейські союзники категорично заявили, що такі умови, і пункт щодо “російського Криму” зокрема, їх не влаштовують.

Напередодні президент США Дональд Трамп заявив, що має власний дедлайн у питання щодо мирних перемовин України та РФ. Це “крайній термін, після якого буде зовсім інше ставлення”. І Трамп уже не вважає, що “ця мирна угода має хороші шанси”.

Він також вважає, що Росія зробила “досить велику поступку” щодо “мирного врегулювання” в Україні, припинивши захоплення цілої країни.

Читайте також: “Володимире, стоп!”: Трамп відреагував на російські удари по Києву

Подібні

Пєсков закликає Україну скасувати заборону на переговори з Путіним

В РФ поставили Україні умови для переговорів щодо ударів по цивільній інфраструктурі.…

Сікорський заявив, що в особистій розмові Рубіо спростував чутки про вимоги США визнати Крим російським: Це важливий сигнал

Йдеться про юридичне визнання

США можуть визнати Крим російським, проте Вашингтон не вимагає цього від України, — WP

Пропозиція США стосується лише визнання Америкою

Рубіо стурбований, що Україна може “повернутися до жорсткої позиції” у переговорах щодо миру з РФ, – Reuters

Це може ускладнити досягнення прогресу