опитування у США
Скриншот з відео

США та Україна готуються до переговорів у Джидді (Саудівська Аравія) 11 березня. Ця зустріч відбудеться за 10 днів після скандальної зустрічі президента Володимира Зеленського та президента Дональда Трампа в Білому домі і вона може стати “останнім шансом” для україни отримати підтримку США.

Про це пише The Economist.

“У США заявили, що головною метою зустрічі є створення “основ для мирної угоди та початкового припинення вогню”. Проте в Україні побоюються, що це може бути тактикою затягування або спробою Трампа домогтися поступок, вигідних Росії. Зустріч відбувається в момент, коли РФ посилює свій тиск”, – пише видання.

За даними видання, у переговорах візьмуть участь впливові представники обох сторін. Делегацію США очолять держсекретар Марко Рубіо та радник з національної безпеки Майк Волтц.

Читайте також: Зеленський їде на зустріч із представниками США до Саудівської Аравії: чого очікують сторони від цих переговорів

Зазначається, що ключову роль може відіграти Стів Віткофф, який нещодавно зустрічався з російським диктатором Володимиром Путіним.

Делегацію України очолить Андрій Єрмак, глава МЗС Андрій Сибіга, міністр оборони Рустем Умєров та Павло Паліса.

“Однак одна проблема полягає в тому, що пан Єрмак не користується популярністю серед команди Трампа”, – пише видання.

Вимоги сторін

“Україна узгоджує свої переговорні позиції із Францією та Великою Британією, які виступають посередниками між Білим домом та Києвом. Однією з ключових цілей є укладання угоди про спільну розробку корисних копалин із США. 7 березня Зеленський також запропонував припинення вогню в повітрі та на морі. Західні чиновники сподіваються, що такі кроки створять враження, що Київ готовий до співпраці з адміністрацією Трампа. Якщо ж РФ відкине ці пропозиції, то США будуть вимушені діяти більш жорстко щодо Путіна”, – йдеться у матеріалі.

Читайте також: Британія консультує Україну щодо переговорів із США у Саудівській Аравії, – The Times

Зазначається, що Україна, ймовірно, наполягатиме на неприйнятності того, що будь-яка угода, яка обмежує її право на переозброєння, визнає окуповані території російськими або втручається у внутрішні справи країни. Наприклад, через вимогу проведення виборів під час воєнного стану.

“Джерела видання стверджують, що Путін може погодитися на перемир’я, але за певних умов. Проте інші експерти вважають це дипломатичним маневром. Джерело, близьке до Кремля, стверджує, що РФ вимагає від України проголошення нейтралітету та відмови від іноземних миротворців”, – пише видання.

Читайте також: Представники США у Саудівській Аравії, крім переговорів з українськими посадовцями, матимуть зустріч із росіянами, – CNN

Пастка для України

Колишній спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що Росія відкине будь-яке перемир’я. Він додав, що США та Росія застосовують тактику поступового висування вимог, змушуючи Київ поступово йти на поступки.

“Аналітики побоюються, що провал переговорів може призвести до посилення тиску з боку Вашингтона. Співрозмовник видання заявив, що ставки переговорів 11 березня не могли бути вищими. Якщо вони зазнають краху, Україна навряд чи отримає інший шанс. “Американці нав’яжуть нам те, що вони й Росія вирішать”, – цитує видання анонімного співрозмовника.

Читайте також: Трамп заявив, що США “майже відновили” обмін розвідданими з Україною: чого він хоче натомість

Подібні

46% поляків виступає за скорочення або припинення військової допомоги Україні, — опитування

Водночас респонденти схвалюють підтримку України на дипломатичному рівні

Трамп зірвався на нецензурну лайку: Оголошене ним перемир’я між Іраном і Ізраїлем не настало

Президент США особливо незадоволений Ізраїлем

Союзники по НАТО домовилися пом’якшити критику щодо РФ в своїй заяві після саміту, — The Telegraph

Формулювання в комюніке саміту було значно коротшим, ніж зазвичай

Кандидат на посаду головкома військ США в Європі Гринкевич вважає, що Україна може перемогти у війні

Він наголосив на силі духу українського народу