США про військо КНДР у РФ
Фото: Caleb FisherUnsplash

У черговому пакеті американської допомоги Україні містяться високоточні авіабомби AGM-154 Joint Standoff Weapon. Проте не уточнюється, який саме тип бомб буде поставлений. 

Про це пише військовий оглядач ВВС Павло Аксьонов.

Зазначається, що саме від типу бомб залежать характеристики та тактика застосування. Базова версія AGM-154A оснащена касетною бойовою частиною і здатна планувати на відстань до 130 кілометрів, навіть якщо скинута на великій висоті. 

Касетний боєприпас ефективний проти слабкозахищених цілей, таких як літаки на аеродромах, неукріплені склади, жива сила, позиції ППО. Відомо, що Україна вже використовує проти таких цілей ракети MGM-140 ATACMS із дальністю 300 кілометрів та касетною бойовою частиною. Їх не можна застосовувати проти цілей на території Росії, адже на це не погоджуються у Вашингтоні. 

Бомби JSOW, ймовірно, можуть застосовувати винищувачі F-16AM або F-16BM, які надходять на озброєння ЗСУ. Однак під час пуску на найбільшу дальність літак повинен перебувати на великій висоті, щоб бомба мала запас для планування. 

Інша сучасніша версія бомби – це AGM-154C. Вона оснащена бойовою частиною, що проникає, аналогічною тій, яка встановлена ​​на ракету Storm Shadow. А також дозволяє вражати добре захищені цілі, бункери та укриття. Канал ABC News із посиланням на офіційних осіб передав, що Україна отримає версію бомби з касетною бойовою частиною.

Нагадаємо, Зеленський представив Байдену свій “план перемоги”, президент США оголосив про великий пакет військової допомоги. Загальна вартість допомоги становитиме 7,9 мільярда доларів.

Подібні

Зеленський подякував Силам оборони України за удари по російських цілях

Президент України Володимир Зеленський заслухав доповідь головкома Олександра Сирського. Глава держави подякував…

В ОП не розкрили імена представників Трампа, з якими зустрічався Єрмак

Керівник Офісу президента України Андрій Єрмак, під час візиту делегації до США,…

США та Німеччина працюють над операційними стандартами для українських дронів, — FT

Німецький оборонний концерн Rheinmetall розпочав співпрацю з американською компанією Auterion. Вони спільно…

У Грозному дрони вдало атакували будівлю з військовими РФ: Кадиров грозиться нищити “укронатівців”

Офіційно заявляють про чотирьох поранених силовиків у поліцейських казармах Чечні