США, ймовірно, пом’якшили свої вимоги щодо відшкодування допомоги, яку Штати надали після початку повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році.
Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.
Повідомляють, що переговори між технічними командами України та США в п’ятницю та суботу “були конструктивними і продуктивними”.
“Ми дуже, дуже близькі до цього. Її навіть може бути підписано вже цього тижня”, – зазначив міністр фінансів США Скот Бессент.
За даними видання, після раунду переговорів у Вашингтоні минулого тижня адміністрація американського президента Дональда Трампа “знизила свою оцінку розміру допомоги”, яку США надали Києву з початку повномасштабного вторгнення Росії. І тепер це не 300 млрд доларів, а близько 100 млрд доларів.
“Це наблизилося до української оцінки – понад 90 млрд доларів”, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: Зеленський розкритикував поведінку Бессента у підписання угоди про копалини: “Припиніть стукати пальцем”
Про нюанси угоди
“Один зі співрозмовників повідомив, що переговори технічних команд у п’ятницю та суботу були конструктивними. Однак, за його словами, США досі розглядають угоду як можливість повернути витрати на Україну через прибутки від фонду, розмір якого у найновішому проєкті досі не вказано”, – пише видання.
Зазначається, що адміністрація Трампа “неохоче бере на себе зобов’язання щодо майбутніх інвестицій у фонд і відкладає це питання на подальше обговорення”.
Читайте також: Міністр фінансів Бессент заявив, що угода про копалини мала стати інструментом тиску на РФ, але Україна “зірвала” цей план
“Натомість Вашингтон наполягає, щоб витрати США на війну в Україні вважалися внеском до фонду. Українським переговорникам важко відмовити американських колег від такого підходу, що лежить в основі деяких з найжорсткіших вимог США. Один зі співрозмовників зазначив, що юристи продовжать працювати дистанційно цього тижня, щоб якнайшвидше завершити проєкт”, – йдеться у публікації.
Зазначають, що одним із завдань для Києва на наступну онлайн-зустріч “є надання деталей щодо конкретних проєктів, які можна буде реалізувати в межах угоди”.
Зазначається, що в уряді України “відмовився коментувати ситуацію до підписання угоди”. У Білому домі і Міністерстві фінансів США також не відповіли на запит.
Читайте також: Україна домагатиметься, щоб остаточний проєкт угоди із США про копалини повністю відповідав її інтересам, – Свириденко