Президент України Володимир Зеленський заявив, що міністр фінансів США Скотт Бессент обрав “неправильний підхід” у перемовинах щодо угоди про корисні копалини.
Про це він розповів на зустрічі з журналістами, передає “Суспільне“.
Зеленський акцентував, що угода про видобуток корисних копалин “має бути вигідною обом країнам” і закликав “припинити стукати пальцем і почати говорити предметно”.
“У мене є різні риси, як і у кожної людини, присутньої тут. Мої колеги знають, що стукати пальцем по договору і казати: „Зараз треба підписати“ — на це я міг тільки сказати йому: „Припиніть стукати пальцем і нумо говорити предметно“, — розповів Зеленський.
Він заявив, що не хоче, щоб з Україною спілкувалися як з “третьосортною країною” і виступає за діалог “на рівних”.
“Угода буде серйозною і вона буде ратифікуватися у парламенті. Я просто захищаю те, що належить Україні”, — наголосив Зеленський.
Угода про копалини: що відомо
Нагадаємо, що угоду між США і Україною про корисні копалини планували підписати наприкінці лютого 2025 року. Але процес зірвався через публічну суперечку між президентом України Володимиром Зеленським і віцепрезидентом США Джей Ді Венсом у присутності президента Дональда Трампа.
Згодом переговори відновилися, однак Сполучені Штати висунули значно жорсткіші умови. А президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна не визнаватиме військову допомогу США, як борг.
Читайте також: Железняк оприлюднив новий проєкт угоди про надра з США: “Це жах”
За даними The Washington Post, українські посадовці неофіційно розкритикували американські умови. Один із чиновників зазначив, що документ виглядає так, ніби “Україна програла війну США, була окупована, і тепер має платити довічні репарації”.
У Financial Times також наголошують: співрозмовники вважають ініціативу несправедливою та такою, що нагадує пограбування.
Читайте також: Україна домагатиметься, щоб остаточний проєкт угоди із США про копалини повністю відповідав її інтересам, – Свириденко
Бессент дав інтерв’ю скандальному пропагандисту Такеру Карлсону, де заявив, що президент США Дональд Трамп планував використати угоду про корисні копалини з Україною “як інструмент для залучення Росії до переговорів”, але українська сторона зірвала цей план. Крім того, він натякнув, що підписанню угоди стала на заваді корупція в Україні.
Українські представники відвідають США 11-12 квітня для обговорення питання угоди про корисні копалини.