Прем’єр-міністр Денис Шмигаль відповів на петицію щодо припинення надання російським військовополоненим права на телефонні дзвінки. Він вважає, що телефонні розмови важливі, “щоб росіяни не боялися здаватися в полон”.
Про це йдеться у його відповіді на петицію.
“Телефонні розмови військовополонених зі своїми рідними виконують важливу інформативну функцію, яка надає об’єктивну інформацію росіянам про те, що їм не варто боятися здаватися в полон, оскільки Україна дотримується усіх положень Конвенції та забезпечує належні умови тримання військовополонених”, – заявив прем’єр.
Він вважає, що це сприятиме збільшенню кількості військовополонених, що “дозволить звільнити більше українських захисників”, які перебувають у полоні країни-агресора.
Читайте також: Шмигаль відповів на петицію щодо перенаправлення коштів з телемарафону на ЗСУ
“Телефонні розмови надаються згідно з розпорядком дня у час, вільний від роботи, слідчих дій чи участі в судових засіданнях. Крім того, адміністрація табору може обмежити тривалість однієї розмови до 15 хвилин. Право на телефонні розмови військовополоненим надається з письмового дозволу слідчого, прокурора або суду в рамках кримінального провадження”, – пояснив Шмигаль.
Він також нагадав про Женевську конвенцію, яка передбачає військовополоненим надсилати й отримувати листи й поштівки.
Нагадаємо, що рідні українських полонених створили петицію із закликом призупинити надання російським військовополоненим права на телефонний зв’язок. Ініціатива вже набрала необхідну кількість голосів і чекає на розгляд Кабміну.
Читайте також: Лубінець розповів, чому обмін полонених “азовців” стоїть на місці: вони необхідні для пропаганди РФ