Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль провів низку розмов зі своїм словацьким колегою Робертом Фіцо “на тему енергетичної безпеки обох країн”, зокрема транзит російської нафти через Україну.
Про це Шмигаль повідомив у Telegram.
“Україна наполягала і продовжує наполягати на необхідності максимальної відмови від російської нафти. Бо Росія і енергетична безпека – не сумісні речі. ЄС дозволив Словаччині та ще низці країн використовувати російську нафту за умови, що країни будуть активно розбудовувати альтернативні канали постачання. Україна залишається надійним транзитером для всіх країн, які цінують свободу та верховенство права. Ми беззаперечно виконуємо Угоду про асоціацію з ЄС. Так буде і надалі”, – наголосив Шмигаль.
Він наголосив, що Україна не має намірів скасовувати санкції проти російської компанії “Лукойл” і запроваджені обмеження не становлять загрози для енергетичної безпеки Словаччини та інших країн Європи.
“Санкції, запроваджені Україною, не є загрозою для енергетичної безпеки Словаччини. Загрозою є Росія, її гібридна енергетична війна проти словацького народу, її шантаж та політичні ультиматуми”, – пояснив прем’єр України.
Читайте також: У Словаччині грозять припинити постачання дизпалива до України
Шмигаль також зазначив, що Словаччина – надійний партнер України, “від якого Київ не очікує шантажу або погроз”.
“Погрожувати Україні, яка захищається від агресора, заради того, щоб держава-терорист продовжувала заробляти свої криваві надприбутки – це сумнівний шлях”, – зазначив він.
Читайте також: У Європі нарешті знайшли заміну російському газу від “Газпрому”: звідки новий постачальник
Український прем’єр повідомив, що в результаті сторони домовилися про чергову міжурядову зустріч у жовтні, де “продовжать конструктивний, прагматичний діалог”.
Нагадаємо, що президент Словаччини Петер Пеллегріні оголосив, що “буде змушений відреагувати”, якщо Україна не змінить свою позицію щодо транзиту російської нафти.
Читайте також: Єврокомісія відхилила пропозицію Угорщини і Словаччини щодо скасування блокади на транзит російської нафти через Україну