Італія, Словенія, Іспанія, Португалія, Греція та Кіпр надали найменше допомоги Україні, витративши на неї менш ніж 0,5% ВВП.
Про це пише агентство Reuters.
Також повідомляється, що Італія та Іспанія не готові підтримати виділення Європейським Союзом €40 млрд військової допомоги Україні у 2025 році, але “кожна країна зробить внесок відповідно до своїх економічних спроможностей”.
Джерела агенції повідомили, що пропозиція про нову військову допомогу “має сильну підтримку в країнах північної та східної Європи”.
“Водночас деякі південноєвропейські столиці є більш стриманими, відображаючи поділ між тими, хто географічно є ближчим до Росії та надав більше підтримки Україні, і тими, хто віддаленішій і надав менше допомоги”, – зазначають у матеріалі.
За даними дослідницького центру Кільського інституту світової економіки, Естонія, Данія та Литва лідирують у Європі за підтримкою України, витративши на неї понад 2% свого валового внутрішнього продукту з січня 2022-го по грудень 2024 року.
“Італія, Словенія, Іспанія, Португалія, Греція та Кіпр надали найменше допомоги, витративши на неї менш ніж 0,5% ВВП. Найменші показники в Угорщини”, – йдеться у публікації.
Читайте також: Україна та ще вісім країн Європи подали скаргу до ООН щодо втручання РФ у їхній супутниковий зв’язок
Також повідомляється, що троє дипломатів ЄС на умовах анонімності повідомили агенції, під час дискусії міністрів закордонних справ Словаччина дала зрозуміти, що не перешкоджатиме плану щодо України, але відмовиться від внеску. Це не завадить його реалізації, бо внески плануються добровільними.
“Перед зустріччю з європейськими колегами 17 березня міністри закордонних справ Італії та Іспанії заявили, що поки занадто рано займати остаточну позицію щодо збільшення військової допомоги Україні. Глава МЗС Італії Антоніо Таяні заявив, що пропозицію збільшити військову допомогу необхідно обговорити докладно і з огляду на майбутні події. Також Таяні додав, що Італії необхідно знайти кошти й для збільшення власних витрат на оборону”, – йдеться у публікації.
Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес щодо допомоги Україні заявив, що “подивимося, як пройдуть дебати, але наразі рішення з цього питання не ухвалено”.
Читайте також: Країни G7 продовжать тиск на РФ: Ламмі обіцяє “націлитися на їхній енергетичний і оборонний сектори”
Нагадаємо, що Велика Британія готова розмістити миротворців в Україні на роки. Прем’єр-міністр Кір Стармер хоче взяти на себе довгострокове зобовʼязання розмістити британські війська разом із союзниками задля підтримки миру.