генштаб заблокував законопроєкт Міноборони про демобілізацію
Фото: сайт Міноборони України

Проєкт закону про демобілізацію під час дії воєнного стану вже розроблений урядом, проте буде поданий значно пізніше – навесні 2025 року.

Про це повідомив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк під час години запитань до уряду у Верховній Раді.

“Він розроблений. Для того, щоб ми його могли подати, ми повинні забезпечити такі умови, щоб реалізація законопроєкту не призвела до зникнення держави Україна” – пояснив він.

Читайте також: Веніславський каже, що зарано говорити про законопроєкт про демобілізацію: нині вся увага спрямована на ротацію

Гаврилюк каже, що уряд відклав розгляд цього законопроєкту на весну 2025 року. А нині триває відпрацювання механізму заміни великої кількості людей після демобілізації, “а саме – ким чи чим їх замінити на відповідних ділянках фронту”.

Мобілізація в Україні

Як повідомлялося раніше, мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн.

Читайте також: Колишній міністр оборони Воллес вважає, що Зеленський мав би мобілізувати всіх чоловіків і жінок з 18 років

До 18 грудня 2024 року Міноборони планувало завершити роботу над законопроєктом про визначення порядку та умов звільнення військовослужбовців зі служби.

Повідомлялося, що Україна планує мобілізувати 160 тис. осіб у період з листопада до лютого. Однак військові експерти та українські чиновники скептично оцінюють ці плани і кажуть, що реально це може бути до 100 тис. осіб.

Днями член оборонного Комітету Верховної Ради України Роман Костенко заявляв, що у нинішніх умовах демобілізація військових в Україні малоймовірна і з цього приводу точаться дискусії.

Читайте також: BBC пише, що нинішні темпи мобілізації в Україні не покриють навіть втрат серед ЗСУ

Подібні

Трамп заявив, що можливо, Володимир Путін має територіальні амбіції поза межами України

Президент США Дональд Трамп заявив, що російський президент Володимир Путін може мати…

У МЗС України відповіли словацькому міністру щодо заяви про “необхідність пробачити РФ”

“Почуття безкарності Росії є корінною причиною її злочинів”

Росія стягнула до кордону з Сумщиною 50 тис. солдатів: The Wall Street Journal розповіла, що там відбувається

Ця кількість утричі перевищує наявні там українські сили

Зеленський про вихід України з Оттавської конвенції: це є сигналом усім, хто межує з РФ

Росія ніколи не була учасницею цієї конвенції й надзвичайно цинічно використовує протипіхотні міни