Проєкт закону про демобілізацію під час дії воєнного стану вже розроблений урядом, проте буде поданий значно пізніше – навесні 2025 року.
Про це повідомив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
“Він розроблений. Для того, щоб ми його могли подати, ми повинні забезпечити такі умови, щоб реалізація законопроєкту не призвела до зникнення держави Україна” – пояснив він.
Читайте також: Веніславський каже, що зарано говорити про законопроєкт про демобілізацію: нині вся увага спрямована на ротацію
Гаврилюк каже, що уряд відклав розгляд цього законопроєкту на весну 2025 року. А нині триває відпрацювання механізму заміни великої кількості людей після демобілізації, “а саме – ким чи чим їх замінити на відповідних ділянках фронту”.
Мобілізація в Україні
Як повідомлялося раніше, мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від 25 до 60 років – 11,1 млн.
Читайте також: Колишній міністр оборони Воллес вважає, що Зеленський мав би мобілізувати всіх чоловіків і жінок з 18 років
До 18 грудня 2024 року Міноборони планувало завершити роботу над законопроєктом про визначення порядку та умов звільнення військовослужбовців зі служби.
Повідомлялося, що Україна планує мобілізувати 160 тис. осіб у період з листопада до лютого. Однак військові експерти та українські чиновники скептично оцінюють ці плани і кажуть, що реально це може бути до 100 тис. осіб.
Днями член оборонного Комітету Верховної Ради України Роман Костенко заявляв, що у нинішніх умовах демобілізація військових в Україні малоймовірна і з цього приводу точаться дискусії.
Читайте також: BBC пише, що нинішні темпи мобілізації в Україні не покриють навіть втрат серед ЗСУ