Президент Латвії Едгарс Рінкевичс
Фото: Едгарс Рінкевичс/Facebook

Президент Латвії Едгарс Рінкевичс заявив, що відкритий до обговорення миротворчої місії в Україні. Проте він має дві умови.

Про це пише видання LSM.

“Зараз ми готові обговорювати будь-яку пропозицію. Проте з умовами, перш ніж ухвалювати рішення”, – відповів він.

За словами президента, насамперед потрібно зрозуміти, як буде зміцнена безпека й обороноздатність Латвії в разі виряджання військ в Україну. А по-друге, необхідно знати, якими будуть умови розміщення військ в Україні, зазначив президент.

“Якщо не буде гарантій НАТО або чогось еквівалентного, це поставить наших солдатів під загрозу. Навіть якщо хтось нападе на українських солдатів, ми повинні будемо прийти їм на допомогу, а ми не отримаємо достатньої підтримки – це дискусійні питання”, – пояснив він .

Разом з тим президент зазначив, що у нього “таке відчуття, що ми зараз перебуваємо в якійсь теоретичній ситуації”. Якщо мирна угода про завершення повномасштабної війни в Україні передбачатиме залучення міжнародних сил, рішення про участь латвійських миротворців буде приймати Рада національної безпеки й Кабінет міністрів країни. Однак остаточне слово в цьому рішенні буде за Сеймом.

Раніше повідомлялося, що премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна не надаватиме війська для миротворчого контингенту на території України. Натомість Варшава підтримає країни, які це зроблять. Водночас про готовність відправити миротворців в Україну заявили Швеція і Велика Британія.

Водночас президент Франції Еммануель Макрон на саміті у Парижі запропонував розміщення миротворців з Європи за лінією розмежування в Україні. Проте Німеччина, Італія, Іспанія та Польща відмовляються відправляти свої війська в Україну.

Читайте також: Європа може направити в Україну 25-30 тис. військових для контролю за “припиненням вогню”, — WP

Подібні

Telegraph про умови угоди Трампа щодо копалин України: “Гірші, ніж фінансові санкції, накладені на Німеччину та Японію після поразки в 1945”

Крім рідкісноземельних металів, США в Україні хочуть отримати порти, газ і нафту

“Угода з США про корисні копалини України перебуває на стадії обговорення”, — Стефанішина

Віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина заявила, що…

Пєсков заявив, що Путін може зустрітися із Трампом вже до кінця лютого: що відомо

У Кремлі підіграють Трампу, заявляючи, що стосунки між країнами зіпсували попередники

Швеція підтвердила готовність відправити в Україну своїх миротворців

“Ми будемо частиною цього процесу”