туску висунули підозру у державному перевороті
Фото: Дональд Туск/Х

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країні не надаватиме війська для миротворчого контингенту на території України. Натомість Варшава підтримає країни, які це зроблять.

Про це він сказав журналістам перед відʼїздом на зустріч лідерів європейських країн у Парижі.

“Питання вирішено. Польща буде підтримувати Україну, оскільки ми це робили раніше – організаційно, згідно з нашими фінансовими можливостями, гуманітарно і мілітарно. Однак не передбачаємо відправлення польських військових на територію України. Натомість будемо підтримувати, якщо йтиметься про логістику та політику тих країн, які ймовірно будуть хотіти в майбутньому надати фізичні гарантії безпеки Україні”, – зазначив Туск.

Польський прем’єр переконаний, що реальні гарантії безпеки для України й сталість кордонів мають виникати зі співпраці всієї Європи і США. Зокрема, в рамках НАТО “як єдиної організації, яка забезпечує протягом багатьох років стабільність і безпеку Європи і Польщі”. Туск додав, що країни, які говорять про гарантії безпеки для України – мусять бути певні на 100%, що будуть в змозі забезпечити ці гарантії та зобовʼязання.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон заявив, що виряджання шведських військ в Україну в складі миротворчих сил “абсолютно можлива”. А раніше глава Міністерства закордонних справ Швеції Марія Мальмер Стенергард вже робила подібну заяву. 

Також прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер заявив, що його країна готова ввести війська на територію України для забезпечення гарантій безпеки. Сполучене Королівство зробить це, тому що “це правильно для цінностей і свобод, які ми цінуємо”.

Подібні

США обіцяють Європі участь у мирних переговорах по Україні, бо РФ хоче зняття санкцій ЄС, – Bloomberg

“Росія хоче зняття санкцій як частину угоди”

США виходять з міжнародної групи, яка розслідує злочини РФ у війні проти України: що це означає

Також адміністрація Трампа ліквідувала програму пошуку викрадених РФ українських дітей

The New York Times вважають, що розмова Трампа з Путіним буде зосереджена на тому, що втратить Україна

“По суті, він буде вести переговори про те, наскільки велику винагороду отримає Росія за 11 років відкритої агресії проти України”

Трамп заявив, що США говорили з Україною про можливу втрату територій для підписання мирної угоди: про що йдеться

“Треба визначити, кому належатиме Запорізька АЕС”