США проти коаліції охочих
Фото: depositphotos.com

“Коаліція охочих”, яку створили Велика Британія та Франція, має допомогти Україні після припинення вогню у питанні безпеки. Однак цей план ризикує “забуксувати” через позицію США.

Про це пише Bloomberg з посиланням на джерела.

“Коаліція не змогла отримати жодних твердих зобов’язань від Білого дому щодо надання гарантій безпеки. Міністри оборони групи зберуться в НАТО 10 квітня на тлі дебатів між Лондоном і Парижем про те, чи потрібна миротворчим силам “підтримка” з боку США. Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер ясно дав зрозуміти, що такі сили будуть життєздатними тільки за гарантій безпеки з боку США”, – пише видання.

Читайте також: Франція і Британія обговорюють зі 37 країнами створення коаліції для миротворчої місії в Україні, — Bloomberg

Зазначається, що європейські лідери “намагаються отримати свою роль” у переговорах під керівництвом США про припинення вогню в Україні. Велика Британія і Франція намагалися переконати Дональда Трампа запропонувати авіацію, прикордонне спостереження і розвідку замість військ, але президент США відмовлявся брати на себе такі зобов’язання відтоді, як план був представлений два місяці тому.

“Британські чиновники наполягають, що це залишається істотним компонентом коаліції – групи союзників ЄС, НАТО і тих, що не входять до НАТО, які погодилися підтримати Україну. Має бути підтримка з боку США, оскільки гарантії безпеки США – це “єдиний спосіб” ефективно утримати Росію від повторного нападу на Україну”, – Стармер у лютому, коли план тільки формувався.

Який план в “коаліції охочих”

Вже близько 15 країн підтвердили свою готовність надати війська для ініціативи. І хоча НАТО не бере безпосередньої участі на даному етапі, Канада та Австралія входять до числа країн, які запропонували свої війська для роботи разом з європейськими військами.

Читайте також: Литва готова долучитися до “Коаліції охочих” задля підтримки України

“Французькі та британські армійські начальники проведуть брифінг для міністрів оборони після поїздки в Україну, частково спрямованої на оцінку потреб країни, і представлять варіанти щодо конкретного планування. Рамки втручання сил все ще обговорюються”, – пише видання.

Пропонований формат сил полягатиме в тому, що вони будуть розгорнуті тільки після набуття чинності мирної угоди.

“Повністю оснащена українська армія слугуватиме основною силою стримування. Європейські війська забезпечуватимуть впевненість у критично важливій національній інфраструктурі, великих портах і містах далеко від лінії фронту. Сильні післявоєнні українські сили є невід’ємною частиною коаліції”, – заявили виданню західні чиновники.

Зазначається, що деякі члени “коаліції охочих” наполягають, щоб європейський лідер очолив взаємодію з Москвою.

“За інформацією The Telegraph, президент Франції Еммануель Макрон має намір представляти Європу в переговорах із Володимиром Путіним”, – йдеться у публікації.

Читайте також: “Коаліція охочих” вважає, що Макрон або Стармер мають поговорити із Путіним, — Стубб

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський запросив в Україну групу представників “Коаліції охочих” для розробки миротворчого плану. Адже для врегулювання війни в Україні, за його словами, потрібен один чіткий план, на який усі погодяться і почнуть втілювати в життя.

Подібні

Мерц підтвердив, що підтримує надання Україні ракет TAURUS, але потрібна згода союзників

“Українська армія має перейти від виключно оборонних дій до більш активних”

У Києві хочуть обмежити богослужіння на Великдень через загрозу ракетних атак РФ

Радять надати перевагу онлайн трансляції

Трамп публічно принизив країни, які ведуть переговори про перегляд митних тарифів США: “Вони цілують мене в д*пу”

Він також заплутався у своїх же визначеннях: війна це чи ні

Російські війська намагаються оточити Суми для створення “буферної зони”, – ВВС

Інтенсивність штурмів на цьому напрямку зросла на 30%