РФ та США витіснили Китай з Арктики
Скриншот з GoogleMap

Китай “може переглянути свою присутність” в Арктиці через можливу співпрацю Росії та США в цьому регіоні.

Про це йдеться у матеріалі South China Morning Post.

У публікації зазначають, що Пекін покладався на Москву щодо доступу до крайньої півночі, але зараз відбувається геополітична перебудова, яка може призвести до заморозки цього плану.

“Очікується, що Китай переосмислить свою політику щодо Арктики, включаючи прагнення стати “великою полярною державою” до 2030 року, на тлі дедалі більшої уваги з боку країн далекої півночі та можливої ​​угоди США та Росії про співпрацю в регіоні”, – вважають експерти та інсайдери.

У матеріалі зазначають, що “потепління відносин” між Москвою та Вашингтоном може “заморозити” арктичні амбіції Китаю, оскільки Пекін розраховував на Росію у питанні доступу до Крайньої Півночі.

Наприкінці лютого Bloomberg писав, що США і Росія наразі обговорюють можливість економічної співпраці в Арктиці, зокрема щодо розвідки природних ресурсів та використання нових торгівельних шляхів.

Один з неназваних співрозмовників видання зазначив, що США “бачать у співпраці можливість послабити відносини між Росією та Китаєм“.

Читайте також: Данія попередила про високу ймовірність війни в Арктиці: РФ демонструє там агресивну і загрозливу поведінку

Керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко також вважає, що РФ потрібна Трампу “як територія та ресурсна база, оскільки вона контролює ключові ресурси й інфраструктуру Арктики”. При цьому, на думку Коваленка, Китай і Росія мають різні цілі в Арктиці: Китай прагне доступу до Північного морського шляху й ресурсів через “Полярний шовковий шлях”, тоді як Росія хоче зберегти контроль над регіоном.

Подібні

Україна повернула Москві рештки двох росіян, яких передали під час обміну тілами

Ймовірно, що таким чином російська влада намагається зменшити обсяги виплат компенсацій родинам загиблих

Окупанти атакували Полтаву: один з безпілотників поцілив у житловий будинок біля ТЦК

Внаслідок ворожого удару є загиблі та поранені

Рютте про Лаврова, який прогнозує “крах НАТО”: “Нічого корисного з його рота так і не вилетіло”

Генсек НАТО уточнив, чи не є Лавров міністром з часів Ісуса Христа

У митрополита УПЦ МП Онуфрія прокоментували позбавлення його українського громадянства

“Це підлягає певному юридичному сумніву”