опитування про Україну в ЄС і НАТО
Фото: dpravda.org

Україна та Євросоюз офіційно розпочали переговори про вступ. Наступним кроком буде так званий двосторонній скринінг.

Про це в інтервʼю виданню “РБК-Україна” розповіла посол Євросоюзу в Україні Катаріна Матернова.

Як відомо, 25 червня стало початком переговорів про вступ України до ЄС. Цьому передувало схвалення 27 державами-членами так званих переговорних рамок.

“А в Люксембурзі відбулися дві перші міжурядові конференції для України та Молдови, які ознаменували формальний початок переговорів. Отже, після цього переговори розпочато, вони відкриті, і наступним кроком буде так званий двосторонній скринінг”, – зазначила вона.

Посол додала, що двостороння перевірка детально вивчатиме acquis communautaire, зведення законів, норм і правил ЄС, і порівнюватиме його з українським законодавством. Це необхідно для, щоб визначити, де є прогалини і які області необхідно заповнити. Ймовірно це займе кілька місяців, після цього будуть запущені перші розділи.

Відомо, що Україна та ЄС мають планомірно провести переговори щодо 35 розділів. Є кілька тематичних розділів, наприклад, довкілля, фінансовий контроль, фінансові ринки, низка технічних сфер.

“І на додаток до цього, є категорії, які є частиною глав 23 і 24, і які є факторами, що стосуються верховенства закону, демократичного управління, боротьби з корупцією тощо. І це області, які не мають окремих acquis communautaire, прикріплених до них, але вони оцінюватимуться за європейськими стандартами, система управління має працювати в країні”, – додала вона.

Нагадаємо, 25 червня Європейський Союз офіційно розпочав переговори з Україною та Молдовою про вступ.  Цей крок є історичним для української держави.

Подібні

Союзники по НАТО домовилися пом’якшити критику щодо РФ в своїй заяві після саміту, — The Telegraph

Формулювання в комюніке саміту було значно коротшим, ніж зазвичай

Україна отримала від Канади майже $1,7 млрд з доходів від заморожених російських активів

Загалом цьогоріч від Канади надійшло $17,6 млрд від заморожених активів РФ

Зеленський підписав документи для ратифікації угоди про створення спецтрибуналу для Путіна

Як відомо, угоду нещодавно підписали Україна та Рада Європи

Лісовий і Ляшко у зоні ризику: ЗМІ з’ясували, чому міністрів освіти і охорон здоров’я хочуть замінити

Один не подобається “слугам”, другий “проштрафився” з відбудовою Охматдиту