Детектив НАБУ Олександр Цивінський
Фото: Олександр Цивінський/Facebook

Понад пів сотні громадських організацій закликали новий уряд призначити Олександра Цивінського новим директором Бюро економічної безпеки.

Про це йдеться у зверненні, опублікованому на сайті Інституту соціально-економічної трансформації (ISET).

“Ми, представники громадських організацій, бізнес-асоціацій та лідери суспільної думки, звертаємося із закликом призначити на посаду директора Бюро економічної безпеки обраного на прозорому конкурсі Олександра Цивінського. Суспільство, бізнес та міжнародні партнери покладають величезні сподівання на перезавантаження БЕБ. Ефективна, деполітизована та професійна робота цього органу є запорукою створення сприятливого інвестиційного клімату, детінізації економіки та зміцнення довіри до державних інституцій. Успішна реформа БЕБ – це не лише одна з ключових вимог наших міжнародних партнерів, але й життєва необхідність для економічної стійкості України під час війни та у період повоєнної відбудови”, – зазначається у зверненні.

Звернення підписали CASE Україна, Центр економічної стратегії, Центр протидії корупції, Антикорупційний центр МЕЖА, Bihus.Info, “Наші гроші”, Громадська ініціатива “Голка”, NGL.media, Мережа захисту національних інтересів “АНТС”, фундація DEJURE, ГО “Детектор медіа”, Харківський антикорупційний центр. А також багато інших менш відомих ГО.

Що відомо про Цивінського

У комісії з відбору директора БЕБ зазначили, що інформація про російський паспорт батька Цивінського була в публічному просторі ще від початку 2023 року. Саме тоді Цивінський брав участь у конкурсі на посаду директора НАБУ.

“Переможець конкурсу на голову БЕБ понад 20 років працював на різноманітних посадах і має доступ до державної таємниці… Всі 16 фіналістів, зокрема переможець конкурсу, успішно пройшли спеціальну перевірку в травні 2022 року. Результати спеціальної перевірки ніколи не переглядалися і не скасовувалися… На мою думку, комісія не може нічого більше зробити на цьому етапі”, – прокоментувала голова комісії з відбору директора Бюро економічної безпеки Лаура Штефан.

Зазначається, що всі інші члени комісії, зокрема й українські делегати, підтримали позицію глави комісії. Вони одностайно погодилися, що відповідні документи потрібно повернути Кабміну.  

Читайте також: Комісія з відбору директора БЕБ не переглядатиме свого рішення щодо кандидатури Цивінського, – Штефан

Передісторія

Кандидатура, яку не погодив старий Кабмін – Олександр Цивінський. Це працівник Національного антикорупційного бюро України, який працює там з 2015 року і нині обіймає посаду старшого детектива та керує одним із підрозділів. Він родом зі Львівської області та брав участь у низці розслідувань, зокрема, пов’язаних із діяльністю органів місцевої влади.

Так, 25 червня стало відомо, що Цивінський став переможцем конкурсу на посаду директора Бюро економічної безпеки. Як повідомив народний депутат Ярослав Железняк, кандидатуру Цивінського підтримали троє представників міжнародних організацій, але представники уряду не віддали свої голоси за Цивінського. 

А 30 червня стало відомо, що вже колишньому прем’єру-міністру Денису Шмигалю передали подання про переможця конкурсу на директора БЕБ. Однак Кабмін розглянув подання Комісії з добору директора Бюро економічної безпеки України щодо призначення на посаду директора БЕБ Олександра Цивінського і відхилив його кандидатуру

Читайте також: Як непризначення керівника БЕБ може вплинути на репутацію України

Нагадаємо, Шмигаль засекретив причину, з якої Цивінського не призначили директором БЕБ. Зазначається, що конкурсна комісія наразі вивчає зміст відповідного документа.

Згодом сам Цивінський заявив, що й не отримав від старого Кабміну відповідей про причину непризначення головою БЕБ. За його словами, відомості про те, які саме “безпекові ризики мають місце” – відсутні.

Читайте також: “Гірше не буде” – нардепи, політичні та економічні експерти спрогнозували, що чекати від уряду Юлії Свириденко

Подібні

Зеленський повідомив, що Сметанін знову очолить Укроборонпром

А Мінстратегпром “віддадуть” Міноборони під головуванням Шмигаля

У Києві нетверезий працівник прокуратури збив на смерть жінку: Кравченко взяв справу під особистий контроль

За словами генпрокурора, наразі Молочному вже оголосили підозру

 “Потрібен єдиний україномовний простір”: мовна омбудсменка закликає скасувати особливий статус російської мови

За її словами, ця мова в умовах збройної агресії РФ є не лише засобом комунікації, а й інструментом дестабілізації

Росія атакувала Україну дронами та ракетами: під масованим ударом були Київ, Харків та Івано-Франківськ

У Києві вже відомо про загиблого