опитування про вибори
Фото: ОПОРА

Опитування показало, що 71% українців не підтримують проведення виборів в Україні під час можливого перемир’я з Росією. За проведення виборів висловилися 25%.

Про це повідомляють в аналізі опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке тривало з 2 по 12 травня.

“Переважна більшість українців – 71% – не підтримують проведення виборів після перемир’я. навіть з гарантіями безпеки. Вони вважають, що вибори мають бути лише після остаточної мирної угоди та повного завершення війни. 25% вважають, що вибори варто проводити після перемир’я або навіть уже зараз”, – йдеться в аналізі.

Соціологи зазначають, що у порівнянні з березнем 2025 року, стало трохи більше тих, хто підтримує проведення виборів після перемир’я або прямо зараз. Цифра зросла з 19% до 25%.

“Водночас з 78% до 71% стало менше тих, хто вважає, що вибори мають бути лише після повного завершення війни”, – зазначають аналітики. 

Читайте також: Рівень довіри до Зеленського серед українців знову зріс, а недовіри – знизився, – опитування

На початку травня 2025 року соцопитування показало, що понад 70% громадян України готові брати участь у виборах, якщо вони відбудуться в Україні вже цього року.

Нагадаємо, що у грудні 2024 року ідея дистанційного голосування через “Дію” чи поштою розділила суспільство: 44,2% підтримали ініціативу, тоді як 48,6% виступили проти. Основні побоювання стосувалися ризиків фальсифікацій.

Подібні

Посадовець НАТО вважає, що арміям Альянсу варто повчитися “креативності” в України на прикладі “Павутини”

Вандьє назвав українську операцію “Павутина” “справжнім троянським конем”

У Польщі можуть анулювати результати президентських виборів: Euronews назвав причину

Понад 160 тисяч поляків підписали петицію з вимогою перерахувати голоси

2024 рік став рекордним за кількістю збройних конфліктів з часів Другої світової, — The Times

Найсмертоноснішим конфліктом залишається війна в Україні

Прикордонники показали успішну роботу на Куп’янському напрямку: знищено танки, бронетехніку та склади

Це обмежить можливості ворога для поповнення запасів та ведення подальших боїв