про вибори в Україні
Фото: ВРЦіРО

Ідея дистанційного голосування через “Дію” чи поштою розділила суспільство: 44,2% підтримують ініціативу, тоді як 48,6% виступають проти. Основні побоювання стосуються ризиків фальсифікацій.

Про це свідчать дані опитування соціологічного центру “СОЦИС”, яке провели на замовлення “УП“.

Зазначають, що це опитування містило невеликий блок питань про можливість дистанційного голосування і проводилось 5–11 грудня телефоном серед репрезентативної вибірки по всій країні, не включаючи окуповані території. загалом було опитано дві тисячі респондентів, похибка дослідження складає не більше ніж 2,6%.

“На питання “Як ви ставитесь до ідеї дистанційного голосування через застосунок “Дія”, поштою чи іншими способами?” думки українців розділилися. 44,2% підтримують таку ініціативу, тоді як 48,6% виступають проти. Це однозначно свідчить про потребу суспільної дискусії та додаткових обговорень”, – йдеться у дослідженні.

Читайте також: У парламенті України розглядають варіант голосування онлайн, – Шуляк

Хто має голосувати

Повідомляють, що на запитання щодо категорій населення, які могли б голосувати дистанційно, 32,2% опитаних висловилися категорично проти через побоювання щодо можливих фальсифікацій.

“Значна підтримка ідеї надати право голосувати вразливим категоріям: 28,7% підтримують дистанційне голосування для військових, 20,3% – для мешканців прифронтових територій, 15,8% – для українців за кордоном. Підтримка дистанційного голосування для внутрішньо переміщених осіб виявилася меншою – 12,3%”, – йдеться у дослідженні.

Окрім того, 28,5% опитаних виступають за можливість голосувати дистанційно “не лише для вразливих груп, а й для всіх українців загалом за їхнім бажанням”.

При цьому майже 70% українців вважають, що громадяни України, які виїхали за кордон, повинні брати участь у виборчих процесах країни.

“На запитання “Чи мають українці, які виїхали за кордон, таке саме право визначати владу в Україні, як громадяни, які залишились у країні?” 67% респондентів відповіли ствердно, бо вони залишаються громадянами України. Водночас 28,2% відповіли – ні, люди, які залишили країну, не мають права впливати на обрання влади в Україні”, – йдеться у дослідженні.

Висновки

“Висновки щодо впровадження дистанційного голосування в Україні станом на кінець 2024 року виглядають невтішно для адептів цієї ідеї. Наразі Україна не готова ні до голосування поштою, ні тим паче до інтернет-голосування”, – кажуть соціологи. 

Водночас у дослідженні акцентують на тому, що українці розуміють складність викликів і готові шукати різні варіанти розв’язання.

“Із цією готовністю і розумінням можна і треба працювати. Але це точно не історія про “вибори на весну”. Принаймні не на весну 2025-го”, – зазначає УП.

Читайте також: Війна, міграція та застарілі реєстри виборців ставлять під загрозу проведення виборів в Україні, — ЗМІ

Подібні

У Білому домі порадили Путіну забезпечити солдатів КНДР мішками для трупів: їм це знадобиться

Він підтвердив, що військові з Північної Кореї “гинуть, дістають поранення, а також потрапляють у полон ЗСУ

Мішень незмінна – наша енергетика: Зеленський розповів про наслідки російської ракетної атаки

України постійно потребує посилення ППО

Стало відомо, коли розпочнеться базова загальновійськова підготовка для студентів

В Україні базова загальновійськова підготовка для студентів вищих навчальних закладів розпочнеться з…

Генштаб запевнив, що не планує перекидати гостродефіцитних техніків і механіків з Повітряних сил у піхоту

У Генштабі спростували інформацію про переведення гостродефіцитних спеціалістів інженерно-авіаційної служби Повітряних сил…