Зеленський очолить делегацію на Мюнхенській конференції
Фото: ОП

Офіс президента України перевіряє інформацію про те, чи дійсно Ірак та Йорданія відкликали свої підписи під спільного комюніке на Саміті миру, який відбувся 15-16 червня у Швейцарії. Адже раніше ці країни відображалися як підписанти документа під час міжнародної конференції.

Про це в ефірі “Радіо Свобода” (проєкт “Свобода.Ранок”) розповів радник керівника Офісу президента України Олександр Бевз.

За його словами, українська сторона сьогодні зв’язуватиметься зі Швейцарією для того, щоб уточнити список підписантів. Радник наголосив, що комюніке залишається відкритим для приєднання країн.

“Ми сьогодні будемо зв’язуватися з колегами із Берна, ще раз проговорювати весь перелік країн, які приєдналися. Я особисто був присутній під час оголошення результатів щодо приєднання до комюніке, і ці країни були зазначені на фінальному табло в залі, де проводилася пленарна сесія. Тому ми не поспішаємо з будь-якими висновками щодо того, які країни від’єдналися чи приєдналися. Комюніке залишається відкритим для приєднання будь-яких країн, і ми розраховуємо, що кількість його учасників буде тільки зростати”, – зазначив Бевз.

Серед країн-учасниць Саміту миру були й такі, які одразу повідомили, що не готові приєднуватися до будь-якого документа, незалежно від змісту. Радник керівника ОП наголосив, що важливо, аби усі країни так званої “Великої двадцятки” (G20) долучилися до мирного процесу.

“Напевно це пов’язано зі специфікою певних політичних процесів всередині цих країн. Деякі країни прямо зазнавали тиску, і про це неодноразово говорив президент, як щодо участі в саміті, так і щодо приєднання до якогось фінального документа. Я впевнений у тому, що деякі країни, які були присутні й не приєдналися до комюніке, приєднаються пізніше. Навіть ті, які не були, зможуть приєднатися. Безумовно, нам було б важливо, щоб країни G20, які не приєдналися на сьогодні до комюніке, включилися в мирний процес. І те, що вони сьогодні не приєдналися до комюніке, не означає, що вони не будуть членами, учасниками мирного процесу в майбутньому”, – додав він.

Серед країн, які підписали документ, є навіть Словаччина та Угорщина, які під час ухвалення рішень Євросоюзу з українських питань часто висловлюють відмінну від спільної думки членів ЄС думку. Також під комюніке є підпис Туреччини. Раніше міністр закордонних справ цієї країни Хакан Фідан висловився за присутність Росії на мирній конференції. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до “важких компромісів”.

Нагадаємо, Уряд Швейцарії опублікував список країн, які підтримують спільне комюніке. Однак кількість країни зменшилася з 80 до 78, адже Ірак та Йорданія відкликали свої підписи.

Подібні

Свириденко роз’яснила позицію України щодо угоди з РФ, яку пропонує США

Вона наголосила, що Україна готова до переговорів, але не до капітуляції

Зеленський заявив про новий документ щодо миру, який зʼявився після переговорів у Лондоні: “Він на столі у Трампа”

Він наголосив, що все, що суперечить українським цінностям або Конституції, не має місця в будь-яких домовленостях

Суперечки щодо статусу Криму у мирній угоді по Україні можуть спричинити кризу всередині НАТО, – Financial Times

Для європейців ідея визнання анексії Криму є неприйнятною

У Франції заявили, що Європа окреслила для США “червоні лінії” щодо України: про що йдеться

“Наша мета – захищати французькі інтереси та європейську безпеку”