На Запорізькому напрямку Нацгвардійці взяли у полон чотирьох окупантів. Такий результат внаслідок однієї зі спроб противника відновити втрачені позиції.
Про це повідомляють у Національній гвардії України.
“Бійці Військової частини 3017 Національної гвардії України на Запорізькому напрямку поповнили обмінний фонд чотирма військовослужбовцями РФ. Такий результат однієї зі спроб противника відновити втрачені позиції на Запорізькому напрямку. Вилучені документи свідчать, що троє загарбників зі 136-ї окремої мотострілецької бригади Росії, а ще один – з 1430-го мотострілецького полку територіальних військ Російської Федерації. Двоє з них – контрактники”, – йдеться у повідомленні.
Полонені говорили завченими фразами, мовляв, прибули в Україну, нібито захищати мирне населення від “нацистів” та звільняти “свої” землі. Водночас окупанти намагалися переконати українських захисників, що вони служать менше, ніж рік, і за цей час не отримали належної бойової підготовки та не воювали, а також розповіли, що підрозділи морально розкладаються та не мають мотивації виконувати штурмові дії.
Один з полонених зазначив, що вже відмовлявся від участі у бойових діях, після чого був відправлений на “яму”. Мовляв, тому на фронт повернувся через страх тюремного ув’язнення.
За словами затриманих, росіян мобілізують, погрожуючи кримінальною відповідальністю за відмову від участі у так званій “спецоперації” строком від 8 до 15 років позбавлення волі. Натомість обіцяють перспективу швидкого збагачення та соціальні гарантії.
За даними Генерального штабу ЗСУ, окупанти кожного дня зазнають великих втрат як у техніці, так і у живій силі. Загалом, з 24 лютого 2022 по 13 листопада 2023 року орієнтовні втрати противника склали 312 тисяч 550 осіб особового складу, а також знищено 5354 танки, 10079 бойових броньованих машин, 7569 артилерійських систем, 881 РСЗВ, 5634 БПЛА оперативно-тактичного рівня та 580 засобів ППО.
Нагадаємо, в Україні найближчим часом відкриють новий табір для утримання російських військовополонених. Паралельно з цим тривають роботи з підготовки до запуску ще одного табору.
Читайте також: В України наразі не вистачає російських полонених для обміну на українських бійців
Раніше повідомлялося, що згідно з Женевськими конвенціями військовополонених можна залучати до суспільно корисних робіт. Тому російські полонені вже беруть участь у відбудові України.
Читайте також: У ГУР розповіли про особливості обміну полоненими – хто бере участь у процесі