Кравчук про саміт Кримська платформа
Фото: Євгенія Кравчук/Facebook

Україна нині перебуває ближче до деокупації захопленого росіянами Криму, ніж була до 24 лютого 2022 року. Україна, яка не має флоту, фактично своїми креативними рішеннями звільнила принаймні західну частину Чорного моря.

Таку думку висловила в ефірі Українського радіо народна депутатка, заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук.

Про це вона сказала підбиваючи підсумки парламентського саміту Міжнародної Кримської платформи, який відбувся напередодні у Празі.

“Ми забезпечили практично самостійно новий зерновий коридор. Україна, яка не має флоту, фактично своїми креативними рішеннями звільнила принаймні західну частину Чорного моря для проходу суден. А Чорноморський флот задумується, як ближче підібратися до берегів окупованої частини Грузії, до Абхазії. Це насправді досягнення. І те, що здавалося неймовірним практично з 2014-2015 року, зараз стає все більше реалістичним – Україна повернеться”, – сказала Кравчук.

Які країни доєдналися

Вона наголосила, що так вважає не лише українська делегація чи представники кримськотатарського народу, а й інші спікери різних парламентів.

Депутатка також повідомила, що “Росія, безумовно, не хоче, щоб взагалі хтось говорив, що Крим – український”, однак, якщо порівняти попередній саміт і нинішній, то кількість делегацій зросла з 56-ти до 69-ти.

“Тобто рух триває у правильному напрямі, попри будь-які спроби росіян вплинути пропагандою… Дуже важливо, що питання Криму не розчиняється серед інших. Але всі, хто виступали, не бачать різниці між окупацією Криму і окупацією Луганська чи Донецька. І міф про те, що Крим – це дещо інше, принаймні в цивілізованому світі, не прижився”, – зазначила вона.

Учасники саміту

Кримська платформа існує з 2021 року, вперше вона відбулася в Києві. тоді це була урядова частина на рівні президента та прем’єр-міністрів. Зрештою додалася і експертна частина і парламентська.

Кравчук також зазначила, що цьогоріч додалося кілька країн із так званого Глобального Півдня.

“Це якраз той регіон, де Росія намагається впливати пропагандою. Попри це, представник Сьєрра Леоне під час виступу в Празі зірвав найгучніші оплески. Тому це міф, що Росія повністю підкорила собі чи затуманила країни Африки і Південної Америки. А присутні були представники абсолютно всіх континентів”, – розповіла Кравчук.

Читайте також: Британські розвідники переконані, що креативні операції СБУ не дозволяють окупантам захистити Кримський міст 

Вона також зазначила, що Ізраїль фізично не зміг відправити своїх представників на цей саміт через війну. Але вони написали листа від Кнесету і абсолютно підтримали Україну та вчергове висловили свою підтримку територіальній цілісності.

“Звичайно, була пересторога, що увага може десь похитнутися, бо так багато воєн у світі. Але насправді багато хто з ораторів пов’язували напад ХАМАСу на Ізраїль із ось цією “віссю зла”, яка зараз включає Росію, Іран та різні терористичні угруповання. Дуже важливо, що наша війна за незалежність, за своє існування не сприймається як регіональний конфлікт, а сприймається як війна демократії проти автократії. Від цього залежить, як виглядатиме світ у найближчі 30, 50, 100 років. Про це, власне, і говорив спікер парламенту Руслан Стефанчук – це визначить світовий порядок. І дуже важливо, це якраз підкреслив Президент України Володимир Зеленський, що ми маємо результати”, – зазначила Кравчук.

Читайте також: У розвідці нарешті розповіли подробиці спецоперації у Криму: жорстокий бій та полонений боєць

Подібні

Веніславський про розформування ТЦК: якщо їх зараз розпустити – краще не стане

“Наразі немає альтернативи ТЦК з такою ж ефективністю, яку дає цей орган”

ТЦК можуть виконувати свої функції і без поліції, вони мають на це права, – глава МВС Клименко

При цьому він визнав, що перевищення повноважень трапляються

Клімкін переконаний, що наразі Путін зробить ставку на перемогу в Україні

Наразі російський диктатор Володимир Путін робить ставку на перемогу в Україні. Однак…

У Раді прийняли присягу двоє нових нардепів Ташева та Лукашук

Сьогодні, 6 грудня, у Верховній Раді України прийняли присягу двоє нових народних…