Костенко про зміну уряду
Фото: Роман Костенко/Facebook

Україна щомісяця мобілізує близько 30 тисяч особового складу. 

Про це в етері Radio NV розповів народний депутат України від “Голосу”, секретар Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко.

Наразі близько 1,5 мільйонів людей не оновили дані. Водночас закон вимагає, щоб питанням мобілізації займалася місцева влада, а не військові. 

“Чому зараз ТЦК займається тим, чим займається? Зупиняє людей, притягує, є злочинні якісь речі. Але по факту це єдиний орган, який зараз комплектує наші Збройні сили. А військові у цьому питанні мають відігравати тільки завершальну роль – приймати добровольців, людей які отримали повістки, оформити і ці люди мають потрапити на фронт. Проте люди не хочуть туди йти. І ті, хто має їх приводити до військових – це місцева влада, яка практично нічим не займається”, – зазначив він.

За його словами, що місцеві політики не хочуть цим займатися. Адже вони розуміють – якщо почнуть роздавати повістки, людям “це не сподобається”.

“Є місцеві адміністрації, які теж мають це робити. Тут треба не ТЦК кудись передавати, а організувати – це завдання Офісу президента України та уряду. Зробити так, щоб місцева влада працювала і виконувала свої функції на місцях. І тоді не доведеться ходити по вулиці, зупиняти людей”, – наголосив Костенко.

Водночас він додав, що дійсно трапляються випадки, коли під час затримання працівники ТЦК порушують права людини. Також Костенко наголосив, що далеко не всі люди поспішають оновлювати дані та йти до ТЦК.

“Є такі випадки. Ми в місяць призиваємо, щоб не говорити конкретну цифру, біля 30 тисяч особового складу. Так, ці випадки є, 100%. Але давайте говорити про випадки того, що в нас, мабуть, 1,5 мільйонів людей, які не оновили свої дані та не йдуть в ТЦК. І давайте говорити про випадки, що в нас солдати на першій лінії сидять по 200 днів”, – зазначив нардеп.

Також аін прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського щодо того, що демобілізація в Україні можлива лише після перемоги у війні. За словами Костенка, демобілізація чітко залежить від мобілізації людей. “Якби у нас були люди на мобілізацію, можливо б і обговорювалося питання строків. І я за, щоб були чіткі строки. Бо це конкретна мотивація для людей… Верховна Рада дала завдання уряду, щоб вони напрацювали законопроєкт про демобілізацію. Вони мали це зробити ще рік тому. Але цього так не зробили”, – заверив Костенко.

Нагадаємо, Зеленський заявив, що українські воїни повернуться додому тоді, коли вдасться перемогти Росію. При цьому він визнав, що воїни “заслуговують якісних ротацій”.

Читайте також: Генштаб ЗСУ відхилив проєкт Міноборони про демобілізацію, через “одномоментне звільнення понад сотні тисяч військових”, – УП

Подібні

У ЄС відреагували на ситуацію з НАБУ і САП та нагадали про “умови прозорості”

Там наголосили, що “Євросоюз стежитиме за ситуацією та підтримуватиме країну в дотриманні верховенства права”

Посли ЄС затвердили 18-й пакет санкцій проти РФ: Каллас розповіла, що до нього увійшло

Вона завала цей пакет “одним з найпотужніших з усіх, застосованих проти РФ”

У ДПС розповіли про 23-річну дівчину, яка долучилася до бойового підрозділу прикордонників

“Я хотіла бути причетна не лише донатами”

Уряд Польщі вирішив припинити діяльність притулків для біженців з України: що відомо

Форми допомоги українським біженцям “змінюються відповідно до потреб”